Serik'te iki akıl almaz cinayet

Serik, dün akıl almaz iki cinayete sahne oldu. Abdurahmanlar beldesinde oturan 20 yaşındaki Eyüp Aksu, arkadaşı Ahmet Taylan Öztürk ile birlikte gittiği barda Akdeniz Üniversitesi öğrencisi S.T. ve S.Y. adlı...

ANTALYA - Serik, dün akıl almaz iki cinayete sahne oldu. Abdurahmanlar beldesinde oturan 20 yaşındaki Eyüp Aksu, arkadaşı Ahmet Taylan Öztürk ile birlikte gittiği barda Akdeniz Üniversitesi öğrencisi S.T. ve S.Y. adlı kızların Ercan Taş ve kimliği belirlenemeyen bir arkadaşı tarafından taciz edildiğini gördü. Taş ve arkadaşı bardan çıkan kızları yolda otomobilleri ile taciz etmeyi sürdürdü. Buna tanık olan Aksu ve Öztürk, kızlara yardım teklif edip otomobillerine aldı. Ancak Taş ve arkadaşı, Öztürk'ün otomobilini evlerine kadar takip etti. Gençler arabadan inince Taş, otomobili üzerlerine sürdü ve Aksu'ya çarptı. Taş, 30 metre sürüklediği gencin üzerinden bir kez daha geçtikten sonra kaçtı. Aksu, olay yerinde ölürken polis, Taş'ı arıyor.
Serik'teki ikinci cinayetin kurbanı ise 70 yaşındaki İsa Kır oldu. Kır, evinin önünden süratli araç kullanan 41 yaşındaki Raif Dönmez'i 'Yavaş geç' diye uyardı. Çıkan kavgada Dönmez, tabancasıyla Kır'a ateş açtı ancak isabet ettiremedi. Daha sonra otomobilini Kır'ın üzerine sürdü. Dönmez, Kır'ı evinin önündeki otomobili ile kendi otomobili arasında sıkıştırarak ezdi. Kır, hayatını kaybederken Dönmez, polise teslim oldu.