Şerit ihlali: 13 ölü

Hatalı sollama sonucu dün meydana gelen iki kazada toplam 13 kişi hayatını kaybetti. Afyon'dan Kütahya yönüne giden Bekir Kalender yönetimindeki otomobil, dün saat 01.00 sıralarında, önündeki otomobili solladı.

KÜTAHYA/ÇANAKKALE - Hatalı sollama sonucu dün meydana gelen iki kazada toplam 13 kişi hayatını kaybetti. Afyon'dan Kütahya yönüne giden Bekir Kalender yönetimindeki otomobil, dün saat 01.00 sıralarında, önündeki otomobili solladı. Otomobil bu sırada karşı yönden gelen Ahmet Altunel yönetimindeki TIR'a çarptı.
Otomobil daha sonra karşı yönden gelen bir başka TIR'ın altına girdi. Kazada otomobili kullanan öğretmen Bekir Kalender, eşi Nagihan, kızı Dilara, ağabeyi Mehmet, yengesi Neslihan ve yeğenleri Burcu'yla Ahmet Kalender'in yanı sıra baldızı Perihan Ekerbiçer hayatını kaybetti. Jandarma Komutanlığı yetkilileri kazaya otomobil sürücüsünün hatalı sollamasının neden olduğunu açıkladı.
Eceabat-Gelibolu karayolunda da bir kamyonetle bir şarap tankeri çarpıştı. Eceabat'tan Gelibolu'ya giden Kemal Ürey yönetimindeki kamyonet, görüş mesafesini düşüren ve yolu kayganlaştıran sağanağa rağmen şerit ihlali yaptı.
Kamyonet, karşı yönden gelen Ali Oral yönetimindeki şarap tankeriyle çarpıştı. Tanker yoldan çıkarak yan yatarken, kamyonet çarpışma sonucu hurdaya döndü.
Kazada, kamyonetin sürücüsü Kemal Ürey'le, eşi Ayşe Ürey, Hülya-Bülent Kutlu ve çocukları Erkut Kutlu olay yerinde öldü. Kemal Ürey 1994'te DYP'den Kumkale Belediye Başkanı seçilmişti.


    http://www.radikal.com.tr/7362937362930

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.