Serpil, 'hayır' dedi, katledildi

Serpil, 'hayır' dedi, katledildi
Serpil, 'hayır' dedi, katledildi
Kadınlar erkek şiddetinin dans ederek protesto ederken, Serpil Topbaş, 'evlenme teklifini reddettiği' kişi tarafından öldürüldü.

Reyhanlı’da 27 yaşındaki Mehmet Kaçan, evlilik teklifini kabul etmeyen 1 çocuk annesi 23 yaşındaki Serpil Topbaş’ı boğazını kesip 4 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Serpil doğar doğmaz babası Ünal Bircan, onu “İlk çocuğumu sana vereceğim” sözünü verdiği, ablasına evlatlık olarak verdi. Genç yaşta evlenen ve 5 yaşında bir kızı olan Serpil Topbaş, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden ayrıldı ve baba evine döndü. Kapı komşusu Mehmet Kaçan, Topbaş’a ilgi duydu ve evlilik teklifinde bulundu.

Ölümle tehdit etmişti Topbaş’ın babası “O çocuk uyuşturucu bağımlısı. Daha 4 ay önce babasını dövdü. Sana ne yapar? Evlenmeni istemiyorum” dedi. Bunun üzerine Topbaş, teklifi kabul etmedi. Ancak Kaçan, genç kadını ölümle tehdit etti. Kaçan’ın KKTC’de çalışması nedeniyle aile tehditleri fazla dikkate almadı. Kaçan, Reyhanlı’ya dönünce teyzesinin evine götürdüğü Serpil Topbaş’ı 4 kez bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldürdü. Sonra da teslim oldu. Topbaş’ın ’dayısı’ olarak bildiği biyolojik babası Ünal Bircan’ın da 8 yıl önce İstanbul ’da çıkan bir tartışma sonucu bıçakla öldürüldüğü belirtildi.


  ETİKETLER:

  KKTC

  ,

  İstanbul

  ,

  Reyhanlı

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kapı

  ,

  genç

  ,

  evlilik