Sertel yeniden TGF başkanı seçildi

Sertel yeniden TGF başkanı seçildi
Sertel yeniden TGF başkanı seçildi
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanlığı'na Atilla Sertel yeniden oybirliğiyle seçildi.

ANKARA - TGF'den yapılan yazılı açıklamaya göre, eylülde Ankara'da 7. Olağan Genel Kurulu'nu tamamlayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu, 3,5 aylık aradan sonra Olağanüstü Genel Kurul'a gitti. 

Ankara'da yapılan Genel Kurul'da 156 delege oy kullanırken, tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut Genel Başkan Atilla Sertel ve Yönetim Kurulu üyeleri oybirliğiyle aynı göreve seçildi. 

TGF Genel Başkanı Sertel, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada, her şeye rağmen birlik, beraberlik içinde olacaklarını ve basının sorunlarının çözümü noktasında mücadeleye devam edeceklerini belirtti. 

Daha güçlü federasyon ve daha özgür basın için yürüttükleri çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini kaydeden Sertel, “Bizim gücümüz Anadolu'dan geliyor, birlikteliğimizden geliyor. Kimsenin bu birlikteliği bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz özgür iradeyi temsil ediyoruz” ifadelerini kulandı. 

Atilla Sertel,  yaptığı değerlendirmede de 23 Eylül 'de yaptıkları Olağan Genel Kurul'a yüzde 94'lük katılım sağlandığını belirterek, muhalefet eden bir grubun Genel Kurul'un meşru olmadığı iddiasıyla 60 kadar imza toplayarak, Olağanüstü Genel Kurul talep ettiğini söyledi. 

Federasyonlarının bunun ardından yaptığı Olağanüstü Genel Kurul'a tüm üyeleri davet ettiklerini anlatan Sertel, muhalefet eden kişilerin çoğunluk sağlanamaz düşüncesiyle Olağanüstü Genel Kurul'a katılmadığını savundu.
Sertel, “Olağanüstü Genel Kurul isteyen arkadaşlar, buraya katılmayarak, karda kışta işini bırakarak gelen arkadaşlara çok büyük haksızlık yaptı. Gelen tüm arkadaşlara teşekkür ederim” diye konuştu. 

Türkiye'nin en büyük basın federasyonu olduklarını ve 20 bine yakın üyelerinin bulunduğunu belirten Sertel, bölünme veya parçalanma istemediklerini, hangi düşüncede olursa olsun aynı çatı altında tüm gazetecilerin hakkını, hukuku savunmak istediklerini kaydetti. 

Olağanüstü Genel Kurul'da 156 delegenin oybirliğiyle güven tazeleyen TGF Yönetim Kurulu ve diğer kurullar şu isimlerden oluştu: 

“Yönetim Kurulu (Asil): Atilla Sertel, Yılmaz Karaca, Mehmet Ali Dim, Merih Ak, Mehmet Veysi İpek, Ramazan Demir, Veli Altınkaya, Ahmet Ünal, Sezai Matur, Recep Aydın, Lütfü Karakaş
Onur Kurulu (Asil): Ünal Türkeş, Ahmet Abdullahoğlu, Coşkun Özler, Muammer Başer, Necmi Pişkin
Denetleme Kurulu (Asil): Erol Tayhan, Ercan Taraşlı, Gökhan Erkmen, Hikmet Kurada
Yüksek İstişare Kurulu: İbrahim Erdoğan, Halit Yılmaz, Erdoğan Kahya, Suat Deniz, Arif Arslan, Kemal Özdilek, Ahmet Küçükcicibıyık, Mehmet Işık, Özgür Özen, Ümit Kahyaoğlu, Ali Soydan, İsmail Keskin, Şahin Özer, Naci Akyazıcı”

(AA)