Ses de gitti nişanlı da

Gülden Demirtaş, önce sesini kaybetti, sonra nişanlısından, ardından da işinden oldu. Demirtaş, bütün bunların başına, ses tellerinin kesildiği guatr ameliyatından sonra geldiği gerekçesiyle doktora 101 bin YTL'lik tazminat davası açtı.

İZMİR - Gülden Demirtaş, önce sesini kaybetti, sonra nişanlısından, ardından da işinden oldu. Demirtaş, bütün bunların başına, ses tellerinin kesildiği guatr ameliyatından sonra geldiği gerekçesiyle doktora 101 bin YTL'lik tazminat davası açtı.
İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince Köyü'nde otelde çalışan Gülden Demirtaş, guatr teşhisi nedeniyle Kasım 2004'te özel bir hastanede Opr. Dr. Bülent T. tarafından ameliyat edildi. Ancak iddiasına göre operasyon öncesi kendisine riskler anlatılmadı.
Taburcu edildiğinde sesi çıkmıyordu. Başka bir doktora gittiğinde, ses tellerinin kesildiğini, sesinin hiç geri gelmeyeceğini öğrendi. Demirtaş, daha sonra "Beni uzun süre oyaladı, düzelir dedi" diye suçladığı doktoruna dava açtı. Sesini kaybedince nişanlısı tarafından terk edilen, ayrıca işinden de olan Demirtaş, şimdi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ses ve Konuşma Bozuklukları Tanı ve Laboratuvarı'nda diyaframdan ses çıkarma eğitimiyle yeniden konuşmayı öğreniyor.