Ses getiren kampanya: Atilla Taş bizi Eurovision'da temsil etsin!

Ses getiren kampanya: Atilla Taş bizi Eurovision'da temsil etsin!
Ses getiren kampanya: Atilla Taş bizi Eurovision'da temsil etsin!
Türkiye'nin 2014 yılında Danimarka'da gerçekleştirilecek Eurovision şarkı yarışmasına katılmama kararı almasına tepki gösteren bir grup gönüllü, internet üzerinden imza kampanyası başlattı: Atilla Taş Bizi Eurovision'da Temsil Etsin!

Radikal.com.tr - TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in, puanlama sisteminde değişiklik yapılmaması halinde Eurovision'a bu yıl da katılmayacağımızı açıklamasının ardından, yarışmanın sevdalıları da harekete geçti.

Türkiye 'nin 2014 yılında Danimarka'da yapılacak Eurovision şarkı yarışmasına mutlak surette katılması gerektiğini ifade eden bir grup gönüllünün dikkat çekici bir başka talebi daha var: "Atilla Taş bizi Eurovision'da temsil etsin!"

' YUNANİSTAN 'A İTELEMEMİZE RAĞMEN, O BİZİ BIRAKMADI'

İnternet üzerinden bir imza kapmanyası başlatan gönüllüler, hedeflenen imza sayısına ulaşılması halinde TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’i makamında ziyaret edip, taleplerini iletmeyi planlıyorlar.

Listelist adlı sitede başlatılan imza kampanyası henüz oldukça yeni olmasına karşın, adından söz ettirmeyi başardı bile. Söz konusu sitede ise 'Neden Atilla Taş?' sorusuna şöyle yanıt verilmiş:

- Çünkü Ham Çökelek’i bilmeyen bir tane insan evladı gösteremezsiniz bu ülkede; o aslında bir fenomendir.
- Çünkü Atilla Taş’ın doğasında rekabet ve iddialı olma durumu var.
- Çünkü kendisini Yunanistan’a itelememize rağmen O bizi bırakmadı, o bizi hala seviyor.
- Çünkü Rimi Rimi Ley’den daha kötü bir şarkı yazma ihtimali yok
- Biz bu sene Eurovision’a katılmalıyız ve Atilla Taş da bizi Eurovision’da temsil etmeli!

Kampanyanın sitesinde yazanlar ise şu şekilde;

"Türkiye geçen sene olduğu gibi bu sene de Eurovision'a katılmamaya karar verdi ancak bizce büyük bir hata yapıyoruz. Bu hatadan hemen dönmeli ve bütün dünyaya gücümüzü göstermek için Atilla Taş'ı Eurovision yarışmasına göndermeliyiz.

Destekliyorsan hemen imzanı bırak ve biz de 100 bin kişiye ulaşırsak TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'i makamında ziyaret edelim."

Kampanyaya bu adresten katılabilirsiniz.