SES: Her hekime bir yardımcı personel şart

SES: Her hekime bir yardımcı personel şart
SES: Her hekime bir yardımcı personel şart
Diyarbakır'da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde personel sıkıntısı yaşanıyor. SES Diyarbakır Şubesi, yaptığı açıklamada, hizmetlerin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için her çalışan hekime bir kalifiye yardımcı sağlık personeli düşmesi gerektiğini belirtti.

RADİKAL - Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde personel sıkıntısına dair Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi bir açıklama yaptı.

Açıklamada, poliklinik hizmetlerinin hekim ve yardımcı personelin özverili çalışmaları ile sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: "Gerek hasta sayısının fazla olması gerekse fiziksel koşulların yetersizliği nedeniyle oluşan sorunlara karşı hergün çeşitli problemlerle yüzyüze kalmaktayız. Genel sekreterliğin kurumumuzdan alınan sağlık personeli yerine yeni sağlık personeli verip sorunları çözmeye çalışması, yeni gelen sağlık personelinin ağız ve diş sağlığı yardımcı personel sertifikası olmadığından dolayı sorunu çözecek gibi görünmüyor."

SES Diyarbakır Şubesi, dün yapılan eylemin amacının da kararın geri alınmasından çok mevcut durumdaki eksikliklere rağmen büyük zorluklarla devam eden ağız ve diş sağlığı hizmetlerindeki sorunların daha da derinleşeceği endişesi olduğu vurgulandı.

Açıklamada, "Temelde talebimiz her çalışan hekime bir kalifiye yardımcı sağlık personeli düşecek şekilde kararın gözden geçirilip hastalarımızın ve biz çalışanların yararına genişletilmesidir" denildi.