Sevan Nişanyan'ın cezası 11 yıla çıktı

Sevan Nişanyan'ın cezası 11 yıla çıktı
Sevan Nişanyan'ın cezası 11 yıla çıktı
Yargıtay, halen cezaevinde bulunan Sevan Nişanyan'a 3 ayrı davadan verilen 4 yıl 7 ay hapis cezasını onadı. Nişanyan'ın toplam infaz süresi 11 yıl 1 aya ulaştı.

RADİKAL - Aydın Yenipazar Kapalı cezaevi’nde tutuklu bulunan Sevan Nişanyan’ın daha önce onanan 6 yıl 6 ay hapis cezasıyla birleşince toplam infaz süresi 11 yıl 1 aya çıktı. Nişanyan, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na (KTVKK) muhalefet gerekçesiyle 2 ayrı davadan verilen 4 yıl 2 ay ve mühür bozmadan ötürü 5 ay daha hapis yatması öngörülüyor.

Emre Can Dağlıoğlu'nun Agos gazetesinde yayımlanan haberine göre, 21 Nisan’da açık cezaevine geçmesi beklenen Nişanyan, bu cezalardan ötürü 2016’ya kadar kapalı cezaevinde kalacak. Ayrıca Nişanyan’ın Yargıtay’da bekleyen 5 yıl 6 aylık hapis hapis cezası da mevcut.

Sevan Nişanyan hakkında şimdiye kadar Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na (KTVKK) ve İmar Kanunu’na muhalefetten açılmış 11 dosyayla ilgili olarak itiraz talebiyle Yargıtay’a başvurulmuştu. Aynı suçlardan tek tek ceza verilmesi yerine tek bir ceza verilmesi talebini içeren itiraza Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği cevap bekleniyor.


  http://www.radikal.com.tr/133926113392614

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sevan'in tek sucu Ermeni olmak - iliknci Midnight Express olacak butun dunyada - radi11

  Ve de kendi bildigini soylemek: hem Islamcilara (peygamber ve kitap hakkinda soyledikleri) hem de ulusalcilara (ornegin, Genclige Hitabe-yi isnanilastirma cabasi ile) catti. Aynen ikinci bir Midnight Express olacak! Bu ulkede ne adalet var ne de yargi ne de ahlak-vicdan.

  Hiç üzülme - drhil

  Sen hiç üzülme Sevan baba, çok yakında hak yerini bulacak. Sen dışarı, onlar içeri.

  Benim anlamadığım - mustiist

  Tek tabiat varlıklarına zarar veren adam bu adam mı? Ege, Akdeniz kıyıları ve ormanlar yok olurken, tek içeri giren bu adam mı?

  Ya diğerleri...? - citizen

  Nişanyan'ın cezası bu gidişle yakında müebbeti bulacak her halde... Ama merak konusu olan.., aynı kanuna muhalefette sınır tanımayan iktidar partisi vekilleri ve yandaşlarına "koruma" beratı ne zaman verilecek...