Sevda Türküsev'den tacize uğrayan kadınlara: Susun ve doktora gidin

Sevda Türküsev'den tacize uğrayan kadınlara: Susun ve doktora gidin
Sevda Türküsev'den tacize uğrayan kadınlara: Susun ve doktora gidin
Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, #sendeanlat hastagiyle başlarından geçen taciz olaylarını anlatan kadınlara 'Bi kendinize gelin, dizilerdeki gibi kahraman mı olacaksınız sanıyorsunuz?' dedi

RADİKAL - CNN Türk'te katıldığı "Ne Oluyor" programında söylemleriyle sosyal medyanın gündemine oturan Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, Özgecan Aslan cinayeti sonrası Twitter 'da #sendeanlat hastagiyle başlarından geçen taciz olaylarını anlatan kadınları hedef aldı.

"Maalesef HAKLI çıktım: sosyal medyada yaşadığı tacizi anlatan Kadınlara: susun ve doktora gidin. Hayat dizi değil" tweeti atan (tweet orijinal haliyle bırakılmıştır) Türküsev ardından yaşadığı tacizi anlatan kadınlara "Uğradığı tacizi doktora değil de sosyal medyada yazan kadınlara: Bi kendinize gelin, dizilerdeki gibi kahraman mı olacaksınız sanıyorsunuz?" diye seslendi.

Yeni Şafak yazarlarından Cemile Bayraktar da Özgecan cinayeti sonrası tepki verenlere Amerika 'da da benzer şeylerin yaşandığını söylerek "şimdi çenenizi kapayın" demişti.

Nihat Doğan'ın Özgecan Tweet'i büyük tepki çekti

Ahmet Çakar ağır konuştu, Nihat Doğan özür diledi

Acun Ilıcalı, Nihat Doğan'ı Survivor kadrosundan çıkardı

Nihat Doğan: 'Survivor'la var olmadım Survivor'la bitmem'