Sevda Türküsev'den tacize uğrayan kadınlara: Susun ve doktora gidin

Sevda Türküsev'den tacize uğrayan kadınlara: Susun ve doktora gidin
Sevda Türküsev'den tacize uğrayan kadınlara: Susun ve doktora gidin
Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, #sendeanlat hastagiyle başlarından geçen taciz olaylarını anlatan kadınlara 'Bi kendinize gelin, dizilerdeki gibi kahraman mı olacaksınız sanıyorsunuz?' dedi

RADİKAL - CNN Türk'te katıldığı "Ne Oluyor" programında söylemleriyle sosyal medyanın gündemine oturan Yeni Şafak yazarı Sevda Türküsev, Özgecan Aslan cinayeti sonrası Twitter 'da #sendeanlat hastagiyle başlarından geçen taciz olaylarını anlatan kadınları hedef aldı.

"Maalesef HAKLI çıktım: sosyal medyada yaşadığı tacizi anlatan Kadınlara: susun ve doktora gidin. Hayat dizi değil" tweeti atan (tweet orijinal haliyle bırakılmıştır) Türküsev ardından yaşadığı tacizi anlatan kadınlara "Uğradığı tacizi doktora değil de sosyal medyada yazan kadınlara: Bi kendinize gelin, dizilerdeki gibi kahraman mı olacaksınız sanıyorsunuz?" diye seslendi.

Yeni Şafak yazarlarından Cemile Bayraktar da Özgecan cinayeti sonrası tepki verenlere Amerika 'da da benzer şeylerin yaşandığını söylerek "şimdi çenenizi kapayın" demişti.

Nihat Doğan'ın Özgecan Tweet'i büyük tepki çekti

Ahmet Çakar ağır konuştu, Nihat Doğan özür diledi

Acun Ilıcalı, Nihat Doğan'ı Survivor kadrosundan çıkardı

Nihat Doğan: 'Survivor'la var olmadım Survivor'la bitmem'


  http://www.radikal.com.tr/129437012943704

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  show time - user555896

  insan olabilseydi ruhu gerçekten kadın olsaydı vicdanı olsaydı en önemlisi gerçek bir anne olsaydı eminim bunları yazamazdı ama ne yapsın hepsi emanet üzerinde bu kavramların. amaç sadece yaranmak birilerine.

  Ben bu tür kadınların özel programlanmış olduklarını düşünüyorum. - brandywine06

  Yazılarını kendilerinin yazdığına da inanmıyorum. Zaten tv'de görünce açıkça anlaşılıyor ki bunlar zeka, akıl, eğitim gibi özellikleri için değil tam anlamıyla çaçaronlukları için vitrine konmuşlar. Ben bir kadınım, bunlarla aynı cins olacağıma uzaylı olsam daha iyi. Erkeklerin kendilerinde vehmettikleri üstünlüğü haklı çıkarıp kadınlara karşı uyguladıkları şiddeti meşrulaştıran bu gibi kadınlar, tecavüz edip öldüren erkekler kadar suçlu, o erkekleri haklı çıkarmak için "ama mini etek"! gibi çocuk kandırmayacak bahanelere sığınan zavallı erkekler kadar suçlu. Ne yazık ki kadınlar böyle davranınca biz diğer kadınların içi iki kat acıyor. Kendilerine olsaydı deme ucuzluğuna da düşmeyeceğim. Bu dünyada umarım kadınların kadın oldukları için şiddete maruz kalmayacağı, mağdur olduğu halde kadın olduğu için suçlu çıkarılmadığı bir gün gelir. Biz göremeyiz elbette, ama umarım öyle bir gün olur ve bu tür kadınlara kızarak değil acıyarak bakarlar.

  Biraz arşiv karıştıran... - guru

  ... Sevda Türküsev'in ne olduğunu anlar. Harbi kadın pozları atarak kestirme fikirler öne süren sözde özgürlükçülük derken bir kesime nefret kusan biri. Abdülkadir Selvi'nin dişi hali diyebiliriz. Ama bir farkla ... Kendisi kolayca zıvanadan çıkıyor , knuştukça kendini gaza getiryor. Haliyle saçmalamak da bu halin mütemmim cüzü diyelim.

  taciz doktora mi anlatilir - keryil

  daha tacizin ister adli ister toplumsal sikayet konusu olabilecegini bile akil etmekten aciz, tacizi ancak taciz yuzunden psikolojisi bozulmus insanla doktoru arasinda tartisilabilecek bir sey gibi algilayan bu "kadin"in laflarini neden ciddiye aliyoruz anlamadim. taciz anlatarak kahraman olunuyormus bu ulkede. kendisi inanmiyordur insallah bu soylediklerine de tacize ugrarsa tacizcisi cezasiz kalmaz.