Sevdiği kız taşınıp gitmesin diye yeni evi iki kez yaktı

Haber: TURAÇ TOP / Arşivi

İZMİR - Bir molotof vakasının ardından umutsuz aşk çıktı. İzmir’de 17 yaşındaki F.E., sevdiği S.Ç. adlı kızın kendisinden uzaklaşmaması için taşınmayı düşündükleri eve iki kez molotofkokteyli attı. Molotof şişesindeki parmak izinden yakalanan F.E., Ş.Ç.’nin o eve taşınıp kendisinden uzaklaşmasını istemediği için bu yola başvurduğunu itiraf etti.
Konak ilçesi Eşrefpaşa semtindeki bir apartmanın zemin katındaki boş dairede iki gün önce yangın çıktı. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü. Araştırmada, çevrede zarara yol açan yangının, molotof atılması sonucu çıktığı belirlendi. Bir gün sonra, yine aynı dairede yangın çıktı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, molotof şişesinde parmak izine rastladı. Sabıkalıların arşivinden yapılan tarama sonucu, parmak izinin, ‘gasp’ suçundan sabıkalı F.E. olduğu saptandı ve zanlı kısa sürede yakalandı.
Genişletilerek sürdürülen soruşturmada, F.E.’nin sevdiği Ş.Ç.’nin, kısa süre sonra ailesiyle, molotoflu saldırıların yapıldığı eve taşınmaya hazırladığı belirlendi. Polisten alınan bilgiye göre F.E. de, Ş.Ç.’nin o eve taşınıp kendisinden uzaklaşmasını istemediği, ailesine, o mahallede bu tip olayların görüldüğü izlenimini vermek için bu yola başvurduğunu itiraf etti. Mahkemeye çıkarılan F.E. tutuklandı.