'Sevgili günlük'ten tecavüz çıktı

Harçlığını çıkarmak için çocuk yaşta bir tatlı dükkânında çalışmaya başlaşan B.A., yıllarca patronunun tacizine uğradı. İlköğretim çağında başlayan taciz 17 yaşına geldiğinde tecavüze dönüştü. B.A’nın henüz 17 yaşında iken 58 yaşındaki D.M.D’den hamile kalmasına neden olan olaylar, yaşadıklarını yazdığı günlüklerinin yakın bir arkadaşı tarafından okunup lise öğretmenlerine anlatması üzerine ortaya çıktı.
B.A öğretmeninin yönlendirmesiyle polise götürüldü. 10-11 yaşından beri D.M.D’nin tecizine uğradığını anlatan B.A.’nın 2 aylık hamile olduğu belirlendi. 2 aylık hamileliği sonlandırılan B.A.,koruma altına alınarak yurda yerleştirildi.
İki çocuk babası D.M.D. ise suçlamayı reddetti ve B.A’nın başka erkeklerle ilişkiye girip hamile kaldığını iddia etti. İfadesinin ardından serbest bırakılan D.M.D., adli tıp raporunda bebeğin babası olduğu kesinleşince tutuklandı. Hakkında 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle kamu davası açıldı.

6 ay tutuklu kalıp salıverildi

Kartal Ağır Ceza Mahkemesi’nde SHÇEK’in de müşteki olarak yer aldığı duruşmada tutuklu sanık D.M.D. olay günü alkollü olduğunu belirterek “Bağırarak yardım isteyebilirdi, suçsuzum” dedi. Davanın 3. celsesinde mahkeme ‘tutuklulukta geçen süre ve suç vasfının değişme ihtimali nedeniyle ’ 6 ay cezaevinde kalan D.M.D’nin tahliyesine karar verdi. Geçen ay görülen 6. celsede ise mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı suçun TCK’nın 104/1 maddesi olan ‘Reşit olmayanla cinsel ilişki’ kapsamına girebileceğini belirterek sanığa ek savunma verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Bu madde sanığın 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması anlamına geliyor. Yargılama Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ederken yaşadıkları yüzünden ailesinin yanında kalmayı istemediği öğrenilen B.A, ruh sağlığını ciddi şekilde bozan olayla ilgili duruşmalara katılmıyor.