'Sevgililer Günü' için İstanbul'a gelen Moğol çift Boğaz'da boğuldu

'Sevgililer Günü' için İstanbul'a gelen Moğol çift Boğaz'da boğuldu
'Sevgililer Günü' için İstanbul'a gelen Moğol çift Boğaz'da boğuldu
İsviçre'de okuyan ve "14 Şubat Sevgililer" gününü geçirmek için İstanbul'a tatile gelen Moğolistanlı sevgililer Boğaz'da boğularak öldü. Görgü tanıkları erkek olanın boğaza düşünce onu kurtarmak isteyen kız arkadaşının da denize atladığını söyledi.

RADİKAL-İsviçre'de öğrenci olan Moğolistanlı Sereter Bat Erdene ile kız arkadaşı Sarengerel Dorlıg '14 Şubat Sevgililer" gününü geçirmek için Jav 7 Şubat'ta İstanbul 'a gelerek Beşiktaş 'ta 5 yıldızlı bir otele yerleşti. İddiaya göre 2 arkadaş dün aşırı derecede alkol aldı.  Moğolistan'da bir milletvekilinin oğlu olduğu öğrenilen Sereter Bat Erdene otelin deniz kıyısında bulunan istinat duvarında yürümeye başladı. Bu sırada dengesini kaybederek suya düştü. Olayı gören kız arkadaşı da hemen Erdene'nin peşinden denize atladı. Durumu fark eden otel görevlileri de olay yerine koştu. Ancak 2 öğrenci de dalgaların arasında kayboldu. Durum polise bildirildi. Yapılan aramalarda önce Sarengerel Dorlıg Jav'in cesedine ulaşıldı. Daha sonra yapılan aramalarda Sereter Bat Erdene'nin de cesedinin bulunduğu öğrenildi.

OLAYI OTEL KAMERALARI GÖRÜNTÜLENDİ

Boğularak hayatını kaybeden Sereter Bat Erdene'nin babasının Moğolistan'da bir milletvekili olduğu belirlendi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü otel güvenlik kameralarının olayı görüntülendiğini belirttiler. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.


Ali AKSOYER/İSTANBUL-DHA