'Sevgilimin sesini dinletip uçuruma attılar'

Düştüğü 70 metrelik uçurumda üç gün boyunca deniz suyu içip ot ve yaprak yiyerek sağ kalmayı başaran 19 yaşındaki Kezban Bozkur, olaydan evli bir erkekle ilişkiye girip eşini terk ettiği için kendisini dışlayan ailesini sorumlu tuttu.

ADANA - Düştüğü 70 metrelik uçurumda üç gün boyunca deniz suyu içip ot ve yaprak yiyerek sağ kalmayı başaran 19 yaşındaki Kezban Bozkur, olaydan evli bir erkekle ilişkiye girip eşini terk ettiği için kendisini dışlayan ailesini sorumlu tuttu. Kendisini uçurumun kenarına halasının kocasının getirdiğini anlatan genç kadın, "Beni teslim ettiği adam önce telefondan sevgilimin sesini dinletti, sonra da aşağı itti" dedi.
Adana'nın Karataş ilçesindeki Harbiş Feneri yakınlarında sahilde gezen yaşlı çift ve bir balıkçı tarafından geçen cuma akşamı ölmek üzereyken bulunarak kurtarılan Bozkur'un Adana Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Üç gün boyunca içtiği deniz suyu nedeniyle iç organları hasar gören, şişen bacakları nedeniyle yerinden kıpırdayamayan Bozkur'a ailesinden sahip çıkan olmadı. Genç kadına hasta refakatçileriyle güvenlik elemanları yardım ediyor.
Bozkur'un ilk ifadeleri olayın bir namus cinayeti girişimi olabileceği ihtimalini gündeme getirdi. Evli bir erkekle ilişkiye girip, kamyon şoförü olan eşi Gündüz Kesici'den ayrıldığı için ailesi tarafından dışlandığını anlatan Bozkur, iki yaşındaki oğlu Kadir'in de eşinin yakınları tarafından alıkonduğunu ileri sürdü. Bozkur, başından geçenleri şöyle anlattı:
"Olaydan bir hafta önce ailemle tartışıp evimi terk etmiştim. Beni oraya sevdiğim insanla görüştüreceğini söyleyen halamın kocası götürdü. Karataş'ın girişinde otomobili durdurdu, cep telefonuyla adını bilmediğim 27 yaşlarında birini çağırdı. Gelen adam otomobile bindi, olay yerine kadar gittik. Bana 'Evli bir erkekle ilişki yaşamaya utanmıyor musun?' dedi. Eşimin beni sevdiğini, onu neden terk ettiğimi sordu. Sonra, sevgilimin ellerinde olduğunu ve dövdüklerini söyleyerek telefondan sesini dinletti.
Uçurumun kenarına gelince de beni itekledi. Kendime geldiğimde sesim çıkmıyor, kimseye ulaşamıyordum."
Sürekli oğlu Kadir'i sayıklayan genç kadın, "Beni hayata oğlum bağlıyor" diyerek gözyaşı döktü.
Karataş Emniyeti ekipleri, olayla ilgili kişilerin ifadesini alarak olayı aydınlatmaya çalışıyor.