Sevgilinin evinde vahşet izi

Sevgilinin evinde vahşet izi
Sevgilinin evinde vahşet izi

Bahçeşehir?deki evde özel bir ışıkla inceleme yapan polisin ?yıkanmış? kan izlerine rastladığı, anne Garipoğlu?nun giysilerinde de aynı lekelerin bulunduğu iddia edildi. FOTOĞRAF: M. AKİF ERDEM

Vahşice öldürülüp çöpe atılan Münevver'in katil zanlısı, erkek arkadaşı çıktı. Cem Garipoğlu'nun evinde, Münevver'in kan izlerinin bulunduğu öne sürüldü, anne ve baba gözaltında

İSTANBUL- Öldürüldükten sonra gövdesi bir bavula, başı da gitar kılıfına konularak çöp konteynırına bırakılan liseli kız cinayetinde polis, olayın ardından kayıplara karışan ‘erkek arkadaş’ın peşinde. Şüpheli olarak aranan Cem Garipoğlu’nun evinde genç kıza ait kan izlerine rastlandığı iddia edilirken, anne ve babası da gözaltına alındı.
Nispetiye Caddesi, Dilek Yıldızı Sokak’taki çöp konteynırında, iki gün önce cesedi bulunan 18 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut’un, en son Şişli’de bir dershanede birlikte okuduğu erkek arkadaşı Cem Garipoğlu’yla buluştuğu tespit edildi. 7 Mart’ta doğum günü olan Münevver Karabulut için erkek arkadaşının parti vereceği ve bu nedenle cesedin bulunduğu yerin yakınındaki bir bara bakmaya gittikleri belirlendi. Polis, ikilinin bara gittikten sonra cinayetin gerçekleştiği ve cinayetin, olaydan sonra kayıplara karışan Cem Garipoğlu tarafından işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.
Genç kızın cesedinin bulunduğu günün sabahında evini terk ederek ortadan kaybolduğu öğrenilen Cem Garipoğlu cinayet şüphelisi olarak her yerde aranırken önceki gece Asayiş Şube’ye çağrılan anne ve babasının ifadesi alındı. Ayşe-Ahmet Garipoğlu, polise verdikleri ifadede, olaydan haberleri olmadığını ve oğullarının yerini bilmediklerini söyledi. İddiaya göre, Cem Garipoğlu’nun Bahçeşehir’de kaldığı evde özel bir ışık kullanılarak yapılan incelemelerde ise suyla yıkandığı belirlenen kan izlerine rastladı. Yerde, halıda, yorganda ve Garipoğlu’nun annesinin giysilerinde de kan lekeleri bulundu. Evden alınan kan lekesi örnekleri ile annenin giysileri incelenmek üzere polis kriminal laboratuvarına götürüldü. Yapılan incelemede, kan izlerinin öldürülen kıza ait olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Garipoğlu çifti gözaltına alındı. Polis, yurtdışına çıkma ihtimali bulunan Cem Garipoğlu konusunda havalimanları ile gümrük kapılarını uyardı. 

Facebook’ta sevgi mesajları
Olayla ilgili beşi kadın 17 kişinin ifadesine başvuran polis, Garipoğlu’na ve Karabulut’a ait bilgisayar ve telefon kayıtlarını da inceliyor. Genç kızın karnında, göğsünde ve sağ elinin baş ve işaret parmağı arasındaki bıçak darbelerinin bıçağı tutmak isterken oluştuğu, elinde bulunan saçların ise katile direndiğini gösterdiği belirtildi.
Karabulut’un ölümünün ardından arkadaşları, genç kızın anısına Facebook’ta sayfa açtı. Karabulut’a ‘Münü’ diye seslenen arkadaşlarının yazdığı birkaç mesaj şöyle:
“Güzel gülüşlüm benim. Bunu yapanların yanına kalmaz umarım. Senden ne istediler, nasıl elleri titremedi, sana nasıl dokunup da kıydılar bilemiyorum. Aklımızda hep cıvıl cıvıl gülüşün olacak. Seni hiç unutmayacağız”, “Bunu yapan insan olamaz. İnsallah yaptığının karşılığını bulur.” 

Köyünde uğurlandı
Bu arada cinayet kurbanı liseli, önceki akşam memleketi Bolu’nun Mengen ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’nde toprağa verildi. Oğlu ile birlikte İstanbul’da aşçılık yapan Süreyya Karabulut, eşi Melahat Karabulut ve yakınları köyde taziyeleri kabul etti. Multiple skleroz (MS) hastası olan anne Melahat Karabulut’a kızının vahşice öldürülüşünü anlatamadıklarını söyleyen Süreyya Karabulut, eşine kızlarının kalp krizi geçirerek öldüğünü söylediklerini belirtti.