Sevgilisinden intikam için 13 yaşındaki kuzeni öldürdü

Sevgilisi tarafından terk edilen 17 yaşındaki bir genç kız nasıl intikam alır? İddialar doğruysa 17 yaşındaki S.S. intikamını kendisini terk eden gencin 13 yaşındaki kuzenini öldürerek aldı. Üstelik cinayetin izlerini örterken ailesi de yardım etti.
Haber: ARİF ARSLAN / Arşivi

BATMAN - Sevgilisi tarafından terk edilen 17 yaşındaki bir genç kız nasıl intikam alır? İddialar doğruysa 17 yaşındaki S.S. intikamını kendisini terk eden gencin 13 yaşındaki kuzenini öldürerek aldı. Üstelik cinayetin izlerini örterken ailesi de yardım etti.
Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yolağzı Köyü'ne yaşayan 13 yaşındaki
İlköğretim Okulu Öğrencisi Esra Kardeş, 10 gün önce ortadan kayboldu. Günlerce her yeri arayan köylüler Esra'nın izine bir türlü rastlayamadı. Köyde tek aranmayan, Kardeş ailesine komşu olan ve arama çalışmalarına da katılan İbrahim S.'nin evi oldu. Ancak İbrahim S. evini aratmak istemedi. Buna rağmen evin bahçesine giren köylüler günlerdir aradıkları Kardeş'in cesedini fosseptik çukurunda buldu. Yapılan otopside Kardeş'in çukura atılmadan önce boğularak öldürüldüğü belirlendi.
Doğum gününe çağırdı
Güvenlik güçlerinin yaptıkları soruşturma sonucunda Esra Kardeş'in intikam yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı. İddiaya göre cinayet şöyle işlendi: 17 yaşındaki S.S., âşık olduğu genç tarafından bir süre önce terk edildi. Genç kız çevresindekilere, "O beni terk ettiği için başına büyük olay getireceğim" diyordu. İntikamını kendisini terk eden gencin kuzenini öldürerek alacaktı. S.S., 13 yaşındaki kardeşi B.S.'nin doğum gününe aynı sınıftan arkadaşı olan Esra Kardeş'i de davet etti. Evde yapılan doğum günü kutlamasından sonra herkes gitti, ancak S.S., Esra Kardeş'in bir bahaneyle evde kalmasını sağladı ve bezle boğarak öldürdü. Akşam saatlerinde Kardeş ailesi kızlarını aramaya başlayınca korkan S.S. durumu anne ve babasına anlattı.
Baba İbrahim S. ile anne Mülkiye S., kızlarına yardım ederek Kardeş'in cesedini evlerinin bahçesindeki fosseptik çukuruna attı. Ceset bulunduktan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan S.S. ve ailesi, ifadelerinde cinayeti tüm ayrıntılarıyla itiraf etti. İbrahim S., Mülkiye S., kızları S.S. ve B.S. Gercüş Adliyesi'ne güvenlik önlemleri altında getirilirken yakınları gazetecilere saldırdı. Mahkeme, İbrahim S., Mülkiye S. ve S.S.'nin tutuklanmasına karar verdi, B.S. ise serbest bırakıldı.