Sevginin eşiğindeydi, geçemedi...

Anne babası ayrılan Sevgi, üç kardeşiyle birlikte çocuk yuvasına verilmişti. Ama hasrete dayanamadı, yeniden evlenen annesinin yanına kaçtı.
Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Anne babası ayrılan Sevgi, üç kardeşiyle birlikte çocuk yuvasına verilmişti. Ama hasrete dayanamadı, yeniden evlenen annesinin yanına kaçtı. Annesine kavuştuğu ilk gün, altı aylık üvey kardeşine süt almak isterken bir otomobilin altında kalarak 11 yaşında öldü...
Kaza, İzmir Kemalpaşa yolu Armutlu yakınlarında meydana geldi. Yasemin Özgüner'in, henüz 15 yaşındayken hayatını birleştirdiği Aykut Zorba'yla 12 yıl süren evliliği, kendi deyimiyle 'şiddetin gölgesinde' geçti. Dört çocuk annesi Yasemin Özgüner, dayağa daha fazla dayanamayarak iki yıl önce boşandı. Mahkeme çocuklardan Yağmur'u anneye, Sevgi, Ramazan ve Emrah Can'ı babaya verdi. Boşandıktan kısa süre sonra işsiz olan baba Aykut Zorba, kısmi felç geçirdi. Baba yatalak hale gelince üç kardeş, vatandaşların girişimiyle Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yuvalarına yerleştirildi. Minik yüreği artık hiç göremediği annesinin hasretine dayanamayan 11 yaşındaki Sevgi, geçen hafta İzmir Adem Dertsiz Çocuk Yuvası'ndan kaçtı. Yakınlarından, boşandıktan sonra annesinin yeniden evlendiğini ve bir kardeşinin daha dünyaya geldiğini öğrenen Sevgi, bir hafta boyunca Bornova ilçesinde zaman zaman sokaklarda, zaman zaman da arkadaşlarının evinde kalarak annesini aramaya başladı.
Annesinin yeni eşiyle birlikte Kemalpaşa'da bir çiftlikte işe başladığını öğrenen Sevgi, bu kez yakınlarının da yardımıyla annesinin yanına gitti. Daha ilk iş günlerinde kalacakları yerde eşyalarını düzenleyen anne Yasemin Özgüner ve altı aylık olan üvey kardeşi Deniz'e kavuşan Sevgi, aradığı mutluluğu bulmuştu.
Dakikalarca sarıldığı annesine olan hasretini gidermeye çalışan Sevgi, daha sonra ağlayan kardeşine süt almak için dışarıya çıktı. İzmir-Ankara yolunda karşıya geçmeye çalışan Sevgi, sürücüsü ve plakası belirlenemeyen bir otomobilin altında kaldı.
Görgü tanıklarının ifadesine göre saatteki hızı yaklaşık 150 km olan otomobilin çarpmasıyla havaya fırlayan Sevgi, kaza yerindeki ilk müdahalenin ardından ağır yaralı olarak Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Talihsiz Sevgi, doktorlarının çabalarına rağmen kurtarılamadı.