Sevilay Yükselir'den Şafak Pavey özrü

Sevilay Yükselir'den Şafak Pavey özrü
Sevilay Yükselir'den Şafak Pavey özrü
Pazar günün yayınlanan yazısında "Salı günü Şafak Pavey'in maskesinin indireceğim" diyen Sevilay Yükselir, bugünkü köşesinden Pavey'den özür dileyen bir yazı yayımladı.

Şafak Pavey’in türbanlı vekillerin Meclis’e geldikleri gün yaptığı konuşmayla ilgili çok tartışılan bir tivit atan Sabah gazetsi yazarı Seviley Yükselir, bugünkü köşe yazısında ilginç bir hamle yaparak Pavey’den tekrar özür diledi.

Sevilay Yükselir'in Şafak Pavey yorumu Twitter'ı ayağa kaldırdı!

Pazar günkü yazsında “Bu konu burada bitmez! salıya, o gün de bitmezse çarşambaya devam edeceğim ve Şafak Pavey'in yalanlar üzerinden geliştirdiği politikasının maskesini düşüreceğim. Ve öyle belgeler, fotoğraflar koyacağım ki bütün Türkiye bir gerçeği görüp neyin ne olduğunu çok iyi anlayacak!” diyen Yükselir’in beklenmedik özür yazısı sosyal medyada da yeni bir tartışma başlattı.

İşte Sevilay Yükseli’in bugünkü yazısı:
Bir fikir tartışmasına asla karıştırılmaması gereken bir söylentiyi boş bulunup dillendirdiğim için insani açıdan büyük bir azap içindeyim. Ve bu yüzden de çıktığım yolda aslında tek amacımın Şafak Pavey'in siyasi duruşunu eleştirmek olduğunu ispat etmek adına atacağım her adımın beni daha çok yaralayacağını fark ettim. Şunu gördüm ki iki gündür; ne kadar hakikatli, ne kadar hakkaniyetli olsam da, bir gaflete düşüp attığım o tweet Pavey ve onun siyasi duruşu ile ilgili yazacağım her satırı önyargıya mahkûm kılacak. Daha önce de dilemiştim kendisinden. Bir kez daha özür diliyorum. Evet. Ben büyük bir hata yaptım. Korkunç bir yanlışa imza attım. Bana yakışan bu yanlışı düzeltmek adına bir süre susmaktır bu konuda. Kalben yazdığım bu satırları kalp gözüyle okuyan herkesin beni anlayacağını ve affedeceğini umarak meseleyi burada noktalıyorum.


  http://www.radikal.com.tr/1159050115905017

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  batacaksa - düş-ün bulur-sun

  Bir insan batacağı varsa, adı ''yükselir'' de olsa, batar. Bir insan yükseleceği varsa, iki ayağı da olmasa yükselir. Zira insanı alçaltan ve yükselten ayakları değil Beynidir. Sadece siyasette ayak takımı, Diktatörleri yükseltir, zaten biz ona da insanın yükselmesi demeyiz, azgınlığın ve cehaletin kabarması deriz.

  Geçmiş olsun... - citizen

  Özür dilemek bir erdemdir ama Gazeteci dediğin öncelikle "boş bulunup" ne konuşacak ne de yazacak. Elbet aynı şeyler siyasetçi için de geçerli.Şimdi Sevilay Yükselir'in dilediği bu özür bile ve belki de haklı olarak önyargılı karşılanıyor ve kerhen olduğu düşünülüyor. Bundan sonra tüm yazıp-söyledikleri de aynı şekilde karşılanacak. Kendini harcamış oldu Şafak Payev'i harcayacağım, AKP ye şirinlik yapacağım derken.

  Basının Bozuk Mayası. - Clear

  Basının ya da medyanın(artık her ne ise) mayasını bozan nedir biliyormusunuz? Kolayca sığınabildikleri "Tekzip" kalkanı...Bunun yerine "ceza" duvarına toslasalardı,bir daha "bir" söylemeden "bin" düşünmek zorunda kalırlardı.Ama böyle bir şey yapmaya kalkarsan,o zaman da basın özgürlüğünü baskılamış olursun,di mi? Böyledir bu işler...Ucu sana dokunmayınca "basın özgürlüğü ihlali" dersen,ucu sana dokununca da yerden yere vurmak zorunda kalırsın.Al birini,vur öbürüne,durumları yani...Maya,aynı maya olduktan sonra,ne tarafta olursa olsun,hangi fırından çıkarsa çıksın,hamur da aynı hamur olur.Onun için adam seçmesini bileceksin,doğruya doğru diyebileni seçeceksin,yanlışa yanlış diyeni "tukaka" ilan etmeyeceksin.Aksi taktirde ortalık "fırıldak piyasasına" döner,sen de buna çanak tutmuş olursun.Bugün sahne alan Sevilay Yükselir'i,gözler önünde sergileme yarışına girenler,nekadar haklı olurlarsa olsunlar,bir kerede geriye dönüp,kendi tarafındaki o "araştırmacı uzman" gazetecileri de görmeleri gerekir.İşte o zaman ancak gerçekten haklı duruma geçebilirler.Yoksa "tencere dibin kara,seninki benden kara" dan bir adım ileri gidemezler.

  :) - maviokyanus44

  Ne yapsanda vicdanlarda temizlenmeyeceksin.

  Ne farkeder? - emirserhat

  Sevilay Hanım , farzımahal iddialarınız doğru olsa ve Şafak Hanım gerçekten kolunu,bacağını dediğiniz gibi kaybetmiş olsa ne farkedecek? Bu sağcı tayfa böyle bel altı hikayeleri , fantezileri , video kayıtlarını ne kadar seviyor. Birde muhafazakar diye geçinirler. (Gerçi Sevilay Hanım kendini solcu tanıtır.) Halkımız da maalesef çok meraklı böyle işlere. Hadi erkek hegemonyası tenezzül eder böyle işlere de siz bir bayan olarak neden girersiniz? İnsanların beyniyle , düşünceleriyle başetmeye çalışsanız ya. Konuşmasını eleştirin , elitistti , bazı kesimleri aşağıladı deyin , üzüldük deyin vs vs. Ama neticede katlanacaksınız aykırı düşüncelere. Ayrıca Şafak Pavey'in engelini ne kadar çok kullandı bu AKP tayfası , medyası. El insaf , edep , ayıptır yahu. Umarım özrünüzü kabul eder.

  Sevilay H. - 35m

  Sevilay Hanımın kulağını çekmişler anlaşılan, samimi olmaktan uzak satırlar o başka. Hanımefendi Kaç gündür esiyordu, kükrüyordu, saldırıyordu; dindirmişler.

  Anlamıyoruz - aganta burina

  ' Ne kadar hakkaniyetli ne kadar hakikatli' diyorsanız özür dileseniz de kerhen olduğunu düşünüyorum. Olmamış.