Sevilay Yükselir'in Şafak Pavey yorumu Twitter'ı ayağa kaldırdı!

Sevilay Yükselir'in Şafak Pavey yorumu Twitter'ı ayağa kaldırdı!
Sevilay Yükselir'in Şafak Pavey yorumu Twitter'ı ayağa kaldırdı!
Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, CHP milletvekili Şafak Pavey'in dün TBMM'deki konuşmasına gönderme yaparak ağır ithamlarda bulunması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Radikal.com.tr - Kişisel Twitter hesabından Pavey'e yönelik; 'Bu ilk yalanı değil. İsviçre de 1 çocuğu kurtarmak için mi yoksa kocası terk ettiği için mi o trenin önüne atladı sormak lazım kendisine' yazısını paylaşan Yükselir, gelen yoğun tepkilerin ardından attığı tweeti silme yoluna giderek, 'Benim attığım o tweet gaddarca olabilir ama Pavey’in provokasyonu ondan aşağı kalmaz.Hatta daha da gaddar.Kışkırtıcılık en fena şey!' diye yazdı.

ÖZÜR DİLEYİP, TWEETİNİ SİLME YOLUNA GİTTİ

Aralarında birçok ünlü ismin de bulunduğu Twitter kullanıcısı tarafından yoğun tepkiyle karşılaşan Sevilay Yükselir'in bu sözleri, kısa süre içerisinde trend listesine yükselerek en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Tepkilerin ardından “Siliyorum. Pavey’le ilgili ilk yazdığım tweetlere gelen saldırılara yenik düşüp tren kazasıyla ilgili yazdığım o twetten dolayı özür diliyorum." diyen Yükselir, sözlerine şöyle devam etti:

'AYNI ÖZRÜ PAVEY'DEN DE BEKLİYORUM'

“Bakın yazdıklarımdan geri adım atıyorum demedim.Sadece bir twet vardı yazmamış olmayı yeğlerdim onu sildim.Gerisi duruyor ve aynı noktadayım. Yalnız aynı özrü Pavey den de bekliyorum.Söylenmemiş bir söz üzerinden biz başı açık kadınlarla başı kapalıları karşı karşıya getirdiği için. Benim attığım o twet gaddarca olabilir ama Pavey’in provokasyonu ondan aşağı kalmaz.Hatta daha da gaddar.Kışkırtıcılık en fena şey! Bakın bi daha yazıyorum.Son kez.O tweti doğru olmadığı için silmedim.Dostumun uyarısı üzerine sildim.Siz hakaret ettiniz diye değil!”

Pavey, İsviçre Zürih’te eğitim gördüğü dönemde, dönemde tekerlekli sandalyedeki bir arkadaşını trene bindirmeye çalışırken geçirdiği bir kaza sonucu sol kol ve bacağını kaybetmişti. Bu durumu, Zürih Üniversite Hastanesi’nde tez konusu olan ve çalışma kitap olarak yayımlanan Pavey, geçtiğimiz yıl Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komitesi Üyeliği’ne seçilmişti. BM’de yapılan seçimde en çok oyu alan iki adaydan biri olan Pavey, bu göreve seçilen ilk Türk parlamenter olmuştu. 37 yaşında olan ve Londra’da uluslararası ilişkiler okuyan Pavey, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın “2012 Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülünü de almış, ayrıca “Dünyanın en başarılı 10 genci” arasında yer almıştı.

CHP'li Şafak Pavey: Gelecek olimpiyat tanıtımına kimi koyacaksınız?


Sevilay Yükselir'in sözlerine Twitter'da yapılan yorumlar ise şu şekilde;

serdar akinan @serdarakinan
Şafak Pavey'e kızmayı anlarım, eleştirmeyi anlarım ama bu kabul edilecek, anlaşılacak bir şey değil. Utanç vesikası! http://t.co/zQcfWL0GiL

Ebru Çapa @ebrucapa
Hayat ne tuhaf şey. Sevilay Yükselir gibilerin mevcudiyetine akıl erdirmeye falan çalışıyorsun.

Barbaros Sansal @BarbarosSansal
Sevilay Yükselir, ama kadınlık alçalır.

murat sabuncu @muratsabuncum
Fikirler uzerinden tartisma zemini kalmayinca soyleyecek soz kalmiyor.siyasi arenada soylenenleri ozel hayati icine katarak elestirmek ayip

Bahattin Yücel @bahattinyucel
Sevilay Yükselir özür dilemeli.Yazdıkları çok acı vericiydi.Silmek yeterli değil.

CEM TOKER-LDP GN BSK @tokcem
.@sevilayyaziyor Dünya hali, hangimizin başına ne geleceği bilinmez Sevilay hn.Umarım gerekmez ama gün gelir hepimiz burada destek arayabilirz

Özge Mumcu @ozge_mumcu
Asılsız dedikodu veya kötücül çıkarımla devran dönmez... Gazetecilerin de bunu biliyor olması lazım...