Sevinç'in 'Boğaz' sevinci

Sevinç'in 'Boğaz' sevinci
Sevinç'in 'Boğaz' sevinci
Hastanede kaptığı virüs nedeniyle iki bacağını da kaybeden 26 yaşındaki Sevinç Çelik, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın desteği ile hayata tutundu. Tedavisinden sonra aylar boyunca dışarı çıkamayan genç kadın, geçici proteziyle Maltepe Belediyesi'nin kadınlar için düzenlediği tekne turuna anne ve babasıyla birlikte katıldı.

RADİKAL-Bir yıl önce burun estetiği ameliyatı olmak için gittiği özel bir hastanede kaptığı virüs nedeniyle iki ayağı birden kesilen Sevinç Çelik, Maltepe Belediyesi’nin kadınlara yönelik düzenlediği boğaz turuna, annesi Sakine ve babası Durmuş Çelik ile katıldı.  

“ZOR GÜNLERİ GERİDE BIRAKTIM”

Mutluluğunu dile getiren 26 yaşındaki Çelik, yaşadığı zorlu günleri anlatarak, “Ameliyat sonrasında bacaklarım kesildi ve ondan sonra çok zor günler geçirdim. İki buçuk yaşında bir çocuk sahibiyim. Maddi sıkıntılar da yaşadım. Bu sıkıntıları Başkanımız Ali Kılıç sayesinde aştım. Kendisi beni hayata tutundurmak için çok emek döktü. Belediyeye ait aracı benim için tahsis etti. Beni yakından takip ederek sağlığım hakkında bilgi aldı, beni sürekli ziyaret etti. Bu da yetmedi çocuğumu kreşe, babamı işe aldırarak bana destek oldu. Başkanımıza çok minnettarım. Turda olmaktan çok mutluyum. Bugün benim için unutulmaz bir gün, her şey çok güzel, çok mutluyum” dedi.

“ONU YAŞAMA BAĞLADIK”

Sevinç’le birlikte Boğaz Köprüsü manzarası önünde poz veren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, Sevinç’in mutluluğuna ortak oldu ve ona iş teklifinde bulundu. Kılıç, “Ben Sevinç’i tanıdığımda gerçekten çok zor koşullarda hayatını sürdürüyordu. Aslında deyim yerindeyse bitkindi. Ama ben onun gözlerinin içindeki sıcaklığı ve yaşam olan bağlılığını o an gördüm. Çok minik bir yavrusu vardı yanında. Çaresiz, yatağa bağlı ve ayağı olmayan bir anne vardı yanımda ve annesine dokunmak isteyen, gezmek isteyen, onunla parka gitmek isteyen minik bir yavrusu vardı. O anda gerçekten yüreğimde fırtınalar koptu. Elimden gelen her şeyi, Sevinç’imize vermek istedim. Yeniden sevinerek, hayata bağlanması gerektiğini düşündüm. Sevinç’teki o ateşi, o heyecanı görünce, o yarınlara umutla bakma hedeflerini görünce uzattığımız eli o da tuttu ve bugün biz Sevinç’le boğaz turuna çıktık” diye konuştu.