Seyhan Belediyesi'ne silahlı saldırı

Seyhan Belediyesi'ne silahlı saldırı
Seyhan Belediyesi'ne silahlı saldırı
Adana merkez ilçe Seyhan Belediyesi, dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kurşunlandı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

RADİKAL - Dün gece saat 00.30 sıralarında D-400 Karayolu üzerindeki Seyhan Belediyesi önüne otomobili ile gelen kimliği belirsiz bir kişi, 2 el havaya, 1 el de belediyeye doğru pompalı tüfekle ateş ederek kaçtı. Belediye güvenlik görevlilerinin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yapılan incelemede belediyeye doğru yapılan atışın, Belediye Başkanı CHP 'li Zeydan Karalar'ın makam odasının arkasındaki bir odanın camına isabet ettiği belirlendi. Polis, saldırganların kimliğini saptamak için belediye ve çevredeki binaların güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

KARALAR: KİMİN YAPTIĞINI BİLMİYORUZ

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise saldırıyı kim ya da kimlerin yaptığını bilmediğini söyledi. Karalar'ın yaptığı açıklama şöyle:
"Seyhan Belediyesi hizmet binamız gece 00.30 sularında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğramıştır. Saldırının kim yad a kimler tarafından, ne sebeple yapıldığı konusunda herhangi bir bilgimiz yoktur. İsmet İnönü'nün dediği gibi, 'Bir ülkede namuslular da namussuzlar kadar cesur olmazsa o memleket batar.' Zanlıların yakalanabilmesi için emniyet güçlerimiz çalışmalarını aralıksız devam ediyor. Belediyemize yapılan bu saldırıyı kınarken, faillerin biran önce bulunup yargı önünde hesap vermelerini bekliyoruz." (DHA)