Şeyhin rüyası ortada kaldı!

Emekli mimar Prof. Uslu: "Şeyh Kotku'den Başbakan Erdoğan'a giden bir mektup varsa bile bunun benimle hiç ilgisi yok. İsmimi kullanmışlar."

İSTANBUL / DOHA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupla rüyasında gördüğü Nakşibendi şeyhi Mehmet Zahit Kotku'nun mesajlarını ilettiği öne sürülen emekli mimar Prof. İsmail Tuncay Uslu, "İsmimi kullanmışlar. Benim bu mektupla hiçbir ilgim yok" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan ise "Beni ırgalamaz" dediği mektubun işleme konulmasını eleştirdi.
19 Eylül'de Başbakan Erdoğan'a iletilmek üzere yazılan mektup, Başbakanlık tarafından bir dilekçe numarası verilerek 27 Eylül'de Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilmiş, bakanlık da mektubu, 'mesajlardan' biri İngilizce öğretmenliğinde okuyan öğrencilerle ilgili olduğu için gereğinin yapılması için 'resmi yazıyla' YÖK'e iletmişti. Mektupta imzası bulunan Karadeniz Teknik ve Yıldız Teknik üniversitelerinde görev yapan emekli mimar Uslu, dün yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Böyle bir mektup yazılmış olabilir, ama bu mektubu ben yazmadım. Adım kullanılarak hedef gösterilmişim. Kendi adına mektup yazıyorlar, Emniyete götürüp 'hayatım tehlikede' deyip ruhsatlı silah çıkarıyorlar. Bu da buna benzer bir şey. Benim imzam çok enteresandır. Kolay kolay taklit edilemez. Bir mimarın Sağlık Bakanlığı'yla Milli Eğitim Bakanlığı ile ne işi olur. Avukatımla görüştüm, dava edeceğim."
Erdoğan: Beni ırgalamaz
Katar'daki ziyaretini tamamlayıp Bahreyn'e geçmeden önce Doha'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan ise konuyla ilgili şunları söyledi:
"Bana ayda 12 bin adet mektup geliyor. Bu da onlardan birisi. Ben şahsen kayda değer bulmuyorum. Bir profesör kendini rüyasında şeyh olarak görüyor. Benim tanıdığım, bildiğim bir adam değil. Uyarıya ihtiyacım yok. Ben rüyayla amel etmem. Mektup ne ilan ederse etsin, beni ırgalamaz." (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7630557630550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.