Seyir halindeyken bagajda patlama oldu

İçinde 53 yolcu ve üç personel bulunan otobüs seyir halindeyken bagajındaki patlama nedeniyle yandı. Yolcular yara almadan kurtuldu.

ADAPAZARI - İçinde 53 yolcu ve üç personel bulunan otobüs seyir halindeyken bagajındaki patlama nedeniyle yandı. Yolcular yara almadan kurtuldu.
Ankara'dan Kırklareli'ne giden Adnan Oruç yönetimindeki Metro Turizm'e ait otobüs dün saat 04.00'te TEM yolunda seyrederken, Sakarya'da Akyazı gişelerine 1 kilometre kala bagajında patlama oldu. Yanmaya başlayan otobüsün sürücüsü Oruç, aracı yol kenarına çekti. Üç personel, 53 yolcuyu tahliye ettikten sonra kendileri de araçtan çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen otobüs tamamen yandı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın sonucu TEM'in İstanbul'a gidiş yönü bir süre trafiğe kapandı. Sürücü Oruç, "Bagajda patlama sesi duydum. Daha sonra otobüsün içi duman oldu. Hemen kenara çektim ve yolcuları tahliye etmeye başladık. Birkaç dakika sonra da otobüs yanmaya başladı" dedi. Jandarma, patlama nedenini araştırıyor.