Seyir halindeyken kitap okuyan şoför için karar verildi

Seyir halindeyken kitap okuyan şoför için karar verildi
Seyir halindeyken kitap okuyan şoför için karar verildi
İstanbul'da, bir yandan belediye otobüsünü kullanırken değir yandan direksiyonun üzerine koyduğu kitabı okuyan şoförün sertifikasının iptal edildiği açıklandı.

İstanbul ’da, seyir halindeyken telefonla konuşup kitap okuma anları bir yolcu tarafından kaydedilen bir özel halk otobüsü şoförünün görüntüleri sosyal medyadan yayılarak olay olmuştu. Bu şoförle ilgili olarak açıklama yapan Özulaş AŞ. Başkanı Göksel Ovacık, sertifikasının iptal edildiğini söyledi.

Ümraniye-Taşdelen hattında yolcu taşıyan özel halk otobüsü şoförünün direksiyonda telefonla konuşup kitap okuması bir yolcu tarafından cep telefonu ile an be an kaydedildi.

Yolcunun gizli şekilde kaydettiği videoda, seyir halindeki şoför önce telefonla konuşuyor, daha sonra cam kenarından aldığı kitabı okumaya başlıyordu. Hem otobüsü kullanıp hem kitap okuyan şoför, arada vitesi ve sayfayı da değiştiriyordu. Çektiği görüntüyü belediyeye gönderdiğini belirten yolcu, şoför hakkında soruşturma açılmasını istemişti.

Konuyla ilgili olarak CNN Türk televizyonunun canlı yayınına katılan Özulaş AŞ. Başkanı Göksel Ovacık, o şoförün sertifikasının iptal edildiğini açıkladı. Şoförle konuştuğunu da ifade eden Ovacık, şoförün olaydan dolayı üzgün olduğunu kaydetti.