Sezen Aksu: 'Akil Adamlar' teklifini kabul etmem

Sezen Aksu: 'Akil Adamlar' teklifini kabul etmem
Sezen Aksu: 'Akil Adamlar' teklifini kabul etmem
Çözüm sürecinde oluşturulacak "Akil Adamlar" arasında adı geçen sanatçı Sezen Aksu, "Henüz teklif gelmedi, gelse de kabul etmem" dedi.

Terör sorunun çözümü konusunda oluşturulması beklenen “ Akil Adamlar ”ın kimlerden olacağı konusu tartışılmaya devam ediyor.

Basında “Akil Adamlar” listesi için birçok kişinin ismi gündeme geldi. Bu isimlerden biri olan sanatçı Sezen Aksu , konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Sezen Aksu, “Akil Adamlar” grubunun uzman kişilerden oluşması gerektiğini söyledi.

Aksu, “Henüz bana böyle bir talep gelmedi. Gelse de kabul etmem. O komisyonda işinin uzmanı olan insanların olması lazım” dedi.

"Akil Adamlar" listesi için ismi geçen sanatçı Kadir İnanır 'ın teklifi kabul etmesi gerektiğini dile getiren Sezen Aksu, "Çok katkısı olacağına inanıyorum” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/112743411274346

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .... - rapala

  alllahin sana verdigi ses ve yetenegini dogru kullanip bir seyler yaptin...gaza gelip bir kismini yikip yerle bir ettiginin farkindasin degilmi serce?sanatci iken seni her kes seviyordu, politikaya bulasinca bazilari icin burokrat oldun (yalova kaymakami gibi)

  SEZEN AKSU - m.d

  Sezen Aksu kabul etmeli bence. Diğer akıllıların listesi de şöyle olmalı: Nihat Doğan, Ajda Pekkan, Acun, Kibariye ama en akil adam olarak Kandil'e gidip masal anlatacak olan AYŞEN GRUDA'yı da unutmasınlar:)

  bu defa yetmez ama evet diyemedi - dost türküler

  referandumda yetmez ama evet diyenler bile artık temkinli davranıyor. acaba kahvaltıya çağırmadılar diye mi böyle söylüyorlar.

  aferin, - guvent

  akıllıca bir cevap vermişsin,ipini koparan o toplulukta olmamalı...adı üstünde tarafsız ve akıllı kişiler!!!

  MEMNUN OLDUM - 14Bernard

  Tabii uzman olmali,Politolog,Politika ve insan Psikiyatri uzmani,Turkiye yasayan her kulturden uzman temsilci,Hatta cocuklardan ve genclerden de secilmeli.Bu bir cozum sureci sanatcida olmali,O sanatci ki bu konuda uzman olmali.Surec umarim cok uyum icinde ve gercekci olur.En muhimi birbirimizle evlilik,akrabalik yolu ile zaten ayrilmaz bir butunuz biz ayrilmadik zaten ayrilanlar da birlessin.Ben kan yerine guller dokulsun istiyorum ve olmeden de bunu gormek istiyorum.

  AKİL ADAMLAR KRİTERİ - beyaz-aslan

  Akil adam neyin uzmanı olursa olsun,adaletten vicdandan yoksunsa,barışdan uzaksa,bu saatten sonra kimse kimseyi kandıramaz. Bu ülke sözde uzmanlardan bıktı usandı...