Sezen Aksu ifade verdi

Sezen Aksu ifade verdi
Sezen Aksu ifade verdi
Sezen Aksu evinde yaptırdığı tadilat nedeniyle adliyelik oldu. Aksu'nun adliyeye gelmesi üzerine ilk olarak terör savcısına ifade vereceği belirtilmişti. Ancak bu bilginin yanmış olduğu kısa sürede ortaya çıktı.

Sanatçı Sezen Aksu Kartal'daki Anadolu Adliye'sine geldi. Sanatçı Kaçakçılık, Mali ve Örgütlü Suçlar soruşturma bürosu savcısı Yusuf İltar'a şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Soruşturmanın Sezen Aksu'nun evinde yaptığı tadilatla ilgili olduğu, sanatçının 2863 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanuna muhalefet ettiğinin iddia edildiği belirtildi. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Sezen Aksu'nun daha önce Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı Üsküdar Abdullahağa Mahallesi'ndeki evi  2008 yılında satın alarak tadilat ettirdiği öne sürüldü. Bu iddia üzerine Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu 2 Nisan 2015 tarihinde savcılığa ihbarda bulundu. İhbar üzerine 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet gerekçesiyle soruşturma başlatan savcılık Aksu'yu ifadeye çağırdı. İfadesinde suçlamaları kabul etmediğini söylediği öğrenilen Aksu'nun avukatı aracılığı ile yazılı savunma sunacağı belirtildi.

Arzu KAYA- İstanbul -DHA