Sezen Aksu konserinde Gezi sloganı

Sezen Aksu konserinde Gezi sloganı
Sezen Aksu konserinde Gezi sloganı
Bodrum Antik Tiyatro'da gerçekleşen Sezen Aksu konserinde ilginç anlar yaşandı.

Radikal.com.tr - Sezen Aksu 'nu yaklaşık 2 saat süren konserinde, "Her Yer Taksim, Her Yer Direniş " sloganları atıldı. Aksu'nun zaman zaman şarkılarına ara verip hayranlarıyla sohbeti sırasında söylediği, " Yaşam direnmektir" sözüyle birlikte izleyenler hep bir ağızdan, "Her Yer Taksim, Her Yer Direniş" sloganları attılar. Aksu sloganlara ilişkin bir açıklama yapmadı.


  http://www.radikal.com.tr/1146785114678510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sezen Aksu Hep Direnirdi - poyrazkolluoglu

  Sezen İstanbul konserinde gezi sloganına karşılık polis gelirse direniriz diyebilecek kadar tavrını net koymuştur. Ne isteniyor anlamıyorum 60 yaşındaki kadın çıkıp gazmı yerse tatmin olunacak. Sezeni iktidar karşıtıdır veya aleytarıdır diye nitelemek oldukça sığ bir bakış açısıdır. Bunu çok önce belirtmiştim.. http://www.radikal.com.tr/tartisiyorum/ne_oldu_da_izmir_sezene_kustu-1019439

  Sezen Aksu sanatçidir... - ERIL

  Sanatçi toplumsal yasama duyarli insandir,Sezen Aksu gibi.

  ... - Selosl

  Kimin ne olduğu bu iktidar sayesinde ortaya çıktı, tek olumlu yanı bu bence, o yüzden rengini belli etmiş olanlar boşa çabalamayın, hepinizin gerçek yüzünü gördük.

  çevir kazı yanmasın - rut put

  kaybedecek çok şeyleri var, onun için susarak geçiştiriyor sezen. sezen'in sezgileri kuvvetlidir. ama yazık ediyor. bir hayat böyle de geçmez ki canım.

  Slogan çeviisi :) - seaman21

  Bu sloganın orjinali kürtçede ''berxedan jiyane'' dir bi çok mitingde duyabilirsiniz.Türkçede ilk defa sezen aksudan duydum fena olmamış :)

  NEFES ALMAK HAYATA DİRENMEKTİR ! - isik38

  Direnmek suçsa biz bu suçu bir ömür boyu işleyeceğiz !

  Yandı Sezen - vancetti

  Yandın Sezen, "Yaşamak Direnmektir" sözüyle kimlere mesaj vermek istedin?, hangi terör örgütüyle ilişkilerin var, direniş tüm ülkeye yayılırsa sorumlusu sensin. Hatta Ergenekoncu bile olabilirsin. Kim bilir El Muhaberat daha ne suçlar yükleyecek sana. Sen neymişsin be minik serçe.