Sezen Aksu: Türk olmuşum, onu da çok seviyorum

Sezen Aksu: Türk olmuşum, onu da çok seviyorum
Sezen Aksu: Türk olmuşum, onu da çok seviyorum
Almanya'nın Düsseldorf kentinde hayranlarına konser veren Sezen Aksu, Türk olarak doğmaktan son derece memnun olduğunu ve buna sahip çıktığını söyledi.

DUSSELDORF - Düsseldorf'ta yaklaşık 3 bin hayranının karşısına çıkan Sezen Aksu, şarkılarını söylerken dans etmeyi de ihmal etmedi. Aksu, yaklaşık 3 saat sahnede kalırken, 'Geri dön' 'Sen ağlama' 'Hakimbey' gibi birçok şarkısını söyledi, bol alkış aldı. Sahnede hayranlarıyla sohbet eden Sezen Aksu, "Öncelikle insanım. Burası önemli ve dünyanın bir bölgesine ( Ege 'sine) düşmüşüm. Orada Türk olmuşum, onu da çok seviyorum, ona da sahip çıkıyorum. Bana bu kısmet olmuş. Ama başkasına da ne kısmet olduysa saygıyla eğiliyorum" sözleriyle salondan büyük alkış aldı.
Aksu, bir ara açılan elbisesini tutarak, "Bacağım göründü, aslında şimdi bu parçayla başörtüsü yapıp takma zamanı" diye konuştu. Kadın hayranlarına da takılan Sezen Aksu, "Kızlar, oranızı-buranızı gerdirmekte bir yere kadar. Yemeyip, zayıf kalmak da bir yere kadar. Şöyle rakının yanında balık yemedikten sonra, ekmeğe yağ sürüp yemedikten sonra ne işe yarar" dedi.
Düsseldorf'ta hem coşan, hem de coşturan Sezen Aksu, konser sonunda ayakta alkışlandı. (Temel ELCIVAN/DHA)


  ETİKETLER:

  Sezen Aksu

  ,

  Ege

  ,

  Sohbet

  ,

  Kadın

  ,

  Konser

  http://www.radikal.com.tr/113237711323774

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal radikal - Pe@ce

  İnsanların sarfettikleri sözlerden cımbızla belli kısımları çekerek başlık yapma sanatı Radikal'in son dönemde takındığı bu "sansasyonel medya" anlayışıyla gayet örtüşmüş durumda. Haberi okuma zahmetine girmeyip başlığa göz gezdiren için Sezen Aksu faşist, haberi okuyan içinse son derece hümanist olacaktır; işte haberle başlığı arasındaki ilişki bu kadar, takdir sizin değerli "okurlar".

  gazetey RUMUZLU KİŞİYE - Selimserincan

  Arkadaşım bence haberi okumadan yorum yazmışsınız.Okuduysanız,o halde anlamamışsınız.Sezen Aksu,dediğiniz gibi biri değil.

  Önce insanım dedi - AHMETCE

  Helal be Sezen abla gerçek sanatçı buna denir işte öyle kendi ırkını üstün görerek konuşmamış ben insanım diyor önce insan Türk olarak doğdum ama üstün değilim diyor tabi rahatsız ediyor bu sözler türkleri neden çünkü bir türk dünyaya bedeldir demedi ne mutlu türküm diyene demedi de ondan rahatsızlık duyarlar önce insan olun insan insan olmadıktan sonra türk olmuşsun başka bir ırktan olmuşsun neye yarar

  Satışlar iyi değil anlaşıldı - gazetey

  Serçe ya yakınlarda kaset çıkaracak ya da afaroz edildiğini anladı ki Türk' lüğü aklına geldi. Ama geç oldu şekerim :))Boru geçtik Niğdeye yolculuk.