Sezen Aksu'dan Gezi Parkı açıklaması

Sezen Aksu'dan Gezi Parkı açıklaması
Sezen Aksu'dan Gezi Parkı açıklaması
Sezen Aksu Taksim Gezi Parkı'nda yaşana direniş süreci ve bugün itibariyle tırmanışa geçen polis şiddeti ile ilgili resmi sitesinden bir açıklama yayınladı

Sezen Aksu 'nun 31 Mayıs 2013'te Taksim'deki olaylarla ilgili açıklamasıdır.

"Uygar dünyada, kent üzerinde yapılacak köklü değişiklikler söz konusu olduğunda, yönetimin, karar sürecine kentin tüm paydaşlarını dahil etmesi ve uzlaşı araması toplumsal barışın kalıcılığı açısından vazgeçilmez bir yöntem halini almıştır.

Yönetimin uzlaşı aramak ve dinleme olgunluğunu gösterip birlikte çözüm bulmak yerine, sahip olduğu güç ile vatandaşına şiddet uygulamasını, demokrasiyi ve yıllardır ihtiyacını duyduğumuz toplumsal barışı temelinden zedeleyen ve bizi uygar olmaktan gittikçe uzaklaştıran bir yol olduğuna dikkat çekerek, tüm erk sahiplerini aklıselime ve vicdanlı olmaya davet ediyorum."

Sezen Aksu
  ETİKETLER:

  Sezen Aksu

  ,

  şiddet

  ,

  kent

  ,

  yöntem

  http://www.radikal.com.tr/113576011357607

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  minik kuş - sakirt

  yetmez ama evet

  Hangi Yüzle - Adnan Sertel

  Yıllarca Türkiye de sanat icra ettikten sonra akp nin dümen suyuna giren kendisini sevenleri akp politikalarına oy vermeye çağıran birinin buna benzer açıklamaları çok komik oluyor, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu Sezen Aksu.

  inandırıcı mı bu şimdi? - yorumlayıcı

  Sezen AK su hanım sanırım yetmez ama evet derken ve evet demiyenleri 7 cihanda günahkar ilan ederken işlediği günahı anlamış. Ama bu tür açıklamalar yapmadan önce bu iktidarı desteklemekle hata ettiğini açıklamalı belki sonra inandırıcı olabilir. Artık sesi şarkı söylemeye de yetmediğine ve politikadan da anlamadığına göre sussa belki daha iyi olur.

  ... - r11

  Geçti artık sezen hanım...sizin imajınız halkın zihninde çok net!!

  Prim yapma. - kaşınan adam

  Anlaşılan prim yapma olanağını kaçırmak istememiş.Ona şunu hatırlatmak herkesin boynunun borcudur;Anayasa refarandumunda evet oyu vereceğinizi açıklamıştınız yanılmıyorsam.Verdiğiniz evet oyu sayesinde yargıyıda ele geçiren AKP nin son yıllarda en ufak protesto olayını dahi şiddetle bastırmasına ufakta olsa katkısı olmuşmudur.Şu anda vijdanınız rahatmı?

  Gerçek demokrasi - Gılgameş

  Gerçek demokrasinin gelmesi için çaba sarfeden herkesi selamlıyorum. Sultanlar demokrasinin ne olduğunu bilmiyor ve bilmek istemiyorlar. Ama öğrenecekler.

  bir sonraki - osmaniyettin

  bunun ardından şimdi her yerde "bi daha da sezen dinlemem" diyen cahiller çıkar