Sezer: Artık sıra devlette

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, öğretmenlere karşı biraz da devletin fedakârlık yapmasını istedi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, öğretmenlere karşı biraz da devletin fedakârlık yapmasını istedi. Öğretmenler Günü dolayısıyla dün Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu'nun eşlik ettiği 40 öğretmen sırayla Başbakan Bülent Ecevit, Meclis Başkanı Ömer İzgi ve Cumhurbaşkanı'nı ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Sezer'in kabulünde kendisi de emekli öğretmen olan eşi Semra Sezer, öğretmenlerle birlikte oturdu. Bostancıoğlu' nun öğretmenlerin sıkıntılarını anımsatması üzerine Cumhurbaşkanı Sezer, şunları söyledi:
"Cumhuriyet kurulduğundan beri devlet hep öğretmenlerden fedakârlık istedi. Öğretmenlerimiz o fedakârlığı 78 yıldır hep yaptı. Artık, biraz da devlet öğretmenlerimiz
için fedakârlıkta bulunsun. Öğretmenler, yeterince fedakârlıkta bulundu, bulunmaya devam edecek, buna kuşkumuz yok. Ama birazcık da devlet, öğretmenler için fedakârlık yapsın. Çünkü geleceğin temeli çocuklarımız. Cumhuriyeti onlara emanet ediyoruz. Çocuklarımızı da öğretmenlere emanet ediyoruz. Yani geleceğimiz öğretmenlerin elinde."