Sezer: Başarısız da olsa, DSP Türkiye'nin olmazsa olmaz partisi

Sezer: Başarısız da olsa, DSP Türkiye'nin olmazsa olmaz partisi
Sezer: Başarısız da olsa, DSP Türkiye'nin olmazsa olmaz partisi

Zeki Sezer, DSP?nin seçim sonuçlarının değerlendirildiği Parti Meclisi?nde konuştu. FOTOĞRAF: BÜLENT UZUN / AA

Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - Yerel seçim sonuçlarının değerlendirdiği Parti Meclisi (PM) toplantısında konuşan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, “Başarısız da olsa DSP Türkiye’nin gerçeği, olmazsa olmaz partisidir” dedi. Muhalifler ise susturulduklarını öne sürerek yönetimin ne yaparsa yapsın orada oturamayacağını öne sürdüler.   
DSP PM dün seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıya DSP’nin Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit’le birlikte hareket eden ve partinin seçim çalışmalarını baltaladıkları gerekçesiyle ‘tedbirli’ olarak kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı ile İzmir Milletvekili Recai Birgün katılmadı. Toplantıya basının büyük ilgi göstermesine sevinen Sezer “Bu gösteriyor ki DSP Türkiye’nin partisidir. Başarılı olmasa da DSP Türkiye’nin gerçeğidir olmazsa olmaz partisidir”  dedi.
Seçim sonrasının ‘muhasebe ve yönetimden hesap sorma’ günü olduğunu ifade eden Sezer, “Seçimlerde umduğumuz, istediğimiz sonuçu elde edemediğimiz ortada” diyerek itirafta bulundu. DSP’li beş milletvekilinin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine de değinen Sezer, “Hepsi yakın arkadaşım son derece üzgünüm. Ama partinin yetkili kurulları var ve görevini yapıyor” dedi.
Rahşan Ecevit’in “Ya Ecevit’in adını kullanmasınlar ya da DSP’nin adını değiştirsinler” sözünün anımsatılması üzerine de Sezer, “Rahşan hanıma saygı duyuyorum. Onunla polemiğe girmeyi aklımdan bile geçirmem” diye konuştu.