Sezer: Hak ettikleri koşullar sağlanmalı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ekonomik ve toplumsal alanlarda köklü değişimlerin, eğitimin ancak çağdaş bir niteliğe kavuşturulmasıyla mümkün olduğunu belirtti.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ekonomik ve toplumsal alanlarda köklü değişimlerin, eğitimin ancak çağdaş bir niteliğe kavuşturulmasıyla mümkün olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Sezer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şunları söyledi:
"Türkiye Cumhuriyeti'nin gurur veren başarılı atılımları, mesleğine,
Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bağımsız, demokratik ve laik bir toplum yaratma ülküsüne inanmış, çalışkan Cumhuriyet öğretmenlerinin üstün çabalarıyla gerçekleşmiştir.
Öğretmenler, çocukları ve gençleri, Cumhuriyet'i, Atatürk'ün çağdaş ve evrensel ilkelerini, ilerici ve laik devrimlerini yaşatmayı görev olarak değerlendiren, eşitliğe inanan, ilkeli, erdemli bireyler olarak hazırlamalı.
Ülkenin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da büyük hizmet aşkıyla çalışarak çocuklarımızın ve gençlerimizin ulusuna ve insanlığa yararlı bireyler olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize hak ettikleri yaşam koşulları sağlanmalıdır. Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız öğretmenlerimizi içten duygularla kutlarım."