Sezer: Kabul edilemez
Erdoğan: Sarsıldık

Türkiye'yi yasa boğan trafik kazasının ardından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan birer mesaj yayımladı.
Aksaray Valisi Sebati Buyuran'dan bilgi alan Sezer...

ANKARA - Türkiye'yi yasa boğan trafik kazasının ardından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan birer mesaj yayımladı.
Aksaray Valisi Sebati Buyuran'dan bilgi alan Sezer, açıklamasında yol açtığı yıkımlar nedeniyle büyük kaygı yaratan trafik kazalarının, çözüm bekleyen sorunlar arasındaki öncelikli yerini koruduğunu vurguladı: "Önlemlere ve denetimlere, gösterilen çabalara karşın, Türkiye her gün yeni acılar yaşamakta, yürekleri yakan bir tablo karşımızda durmaktadır. Bugün de ne yazık ki, çok sayıda öğrencimiz, yaşamlarının baharında trafik terörüne kurban gitmişlerdir. Dünyada değeri ölçülemeyen tek şey, insan yaşamı ve çocuklardır. İnsan yaşamının ihmal, dikkatsizlik, denetimsizlik, kural tanımazlık ve sorumsuzluk sonucu yitirilmesi asla kabul edilemez."
'İhmal ve kusur araştırılıyor'
Erdoğan, kazayla ilgili olarak, "Millet olarak yüreklerimizde hissettiğimiz bu acıyla sarsıldık" dedi. Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi: "Kaybettiğimiz yavrularımız ve yakınlarına Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralanan 35 vatandaşımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Bu elim kaza bir kez daha göstermiştir ki trafikte dikkatsizlik ve ihmal her seferinde yüreklerimizi burkan neticelere yol açmaktadır. Trafik kazalarına kurbanlar vermemek, aynı acıları tekrar tekrar yaşamamak için gerek kamu görevlileri, gerekse vatandaşlar olarak hepimizin üzerine düşen sorumluluklar bulunmaktadır. Bu son kazada ihmal ve kusur olup olmadığı başlatılan adli ve idari incelemenin neticesinde ortaya çıkacak ve sorumluları hakkında gereği yapılacaktır. Ancak hiçbir şey kayıplarımızı ve yaşadığımız büyük acıyı telafi etmeyecektir. Bu sebeple bir kez daha bütün vatandaşlarımızı yol ve sürüş emniyeti bakımından azami dikkat ve duyarlılığı göstermeye davet ediyorum."