Sezer, Romanya'ya gitti

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eşi Semra Sezer ile birlikte, Romanya Cumhurbaşkanı İon İliescu'nun resmi davetlisi olarak saat 08.55'te bu ülkeye gitti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eşi Semra Sezer ile birlikte, Romanya Cumhurbaşkanı İon İliescu'nun resmi davetlisi olarak saat 08.55'te bu ülkeye gitti. Ahmet Necdet Sezer havaalanında yaptığı açıklamada, "Yargılama süreci içerisinde yargıyı etkileyecek hiç bir beyanda kimsenin bulunmasını doğru
bulmuyorum. Yargı kararları ne yönde olurs aolsun herkesi bağlayıcı kararlardır" dedi. Sezer, ziyaretinin iki yıla yakın bir süreden sonra iki ülke cumhurbaşkanları arasındaki ilk ziyaret olduğuna işaret etti.
Romanya'nın bölgede çok iyi ilişkilere sahip olan dost bir ülke olduğunu söyleyen Sezer, özellikle son 10 yıl içerisinde iki ülke arasındaki ilişki ve işbirliğinin büyük ilerleme gösterdiğini belirtti. İki ülke arasında bir siyasal sorun olmadığına dikkati çeken Sezer, ekonomik ve ticari ilişkilerin de son derece hızlı geliştiğini ifade etti ve " Türkiye , Romanya'nın Balkanlar'daki ve Ortadoğu 'daki birinci ticaret ortağı durumuna gelmiştir" dedi.


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    Ortadoğu