Sezer sandığa davet etti

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhuriyet mitinglerini övdü ve 'oy'un yaşamsal önemde olduğunu söyleyip, başta gençler tüm seçmeni sandığa davet etti.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhuriyet mitinglerini övdü ve 'oy'un yaşamsal önemde olduğunu söyleyip, başta gençler tüm seçmeni sandığa davet etti. Sezer, Türk gençliğinin Cumhuriyet'i her türlü tehditten uzak tutacağına tüm toplumun inandığını da belirtti Sezer, 19 Mayıs nedeniyle yayımladığı mesajında, Cumhuriyet mitinglerine gönderme yaptı: "Yurttaşlarımızı ortak değerlerle buluşturan, bayrak ve Atatürk sevgisinin doruğa çıktığı etkinlikler, Türk ulusunun Cumhuriyet'i ve kazanımlarını ödünsüzce yaşatma konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır."
Türkiye'nin uygarlık yolunda Atatürk'ün öngördüğü gibi 'duraksamadan' ilerleyeceğini belirten Sezer, bu süreçte adımların uzlaşmayla atılmasını, ülkenin öncelikleri ve yurttaşların özlemlerinin göz önünde bulundurulmasını istedi. Sezer, ancak böyle Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün sağlayacağını vurguladı.
Sezer, işsizlik yüzünden gelecek kaygısı taşıyan gençlere duyarlı yaklaşılmasını da istedi.
Arınç da çağırdı
TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın mesajının teması da seçim ve oy çağrısıydı:
"Yarınlarımızın teminatı gençlerimizin, demokratik hakları ve ülkemize karşı görevleri olan seçimlere katılma konusunda gereken hassasiyeti göstererek, yeni oluşacak Meclis'in şekillenmesine katkıda bulunacaklarına yürekten inanıyorum."