Sezer: Trafik öncelikli sorun

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, trafik kazalarının ülkenin çözüm bekleyen sorunları arasındaki öncelikli yerini koruduğuna dikkat çekti.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, trafik kazalarının ülkenin çözüm bekleyen sorunları arasındaki öncelikli yerini koruduğuna dikkat çekti. Sezer, kara taşımacılığındaki yoğunluğun azaltılması için başta demiryolu olmak üzere diğer seçeneklerin üzerinde daha çok durulması gerektiğini söyledi.
'Kurallara uyun'
Sezer, Trafik Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında şöyle dedi: "Altyapı eksiklerinin giderilmesine, acil kurtarma, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin iyileştirilmesine, denetimlerin yaygınlaştırılmasına, her düzeyde eğitsel etkinliklerle, küçük yaşlardan başlayarak tüm yurttaşlarımıza trafik bilinci kazandırılmasına önem verilmelidir. Kara taşımacılığındaki yoğunluğun azaltılabilmesi için başta demiryolu olmak üzere, seçenekli ulaşım olanakları üzerinde daha çok durulmalı, mevcut ulaşım ağı bilimsel veriler ışığında teknolojinin sunduğu olanaklardan da yararlanılarak geliştirilmelidir. Trafik kazalarının yaşanmaması için herkesi daha duyarlı, dikkatli davranmaya, görevlilere yardımcı olmaya, trafikte kurallara uymaya çağırıyorum."