Sezer: Yaşadığınız kente sahip çıkın

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, imar affı ve yapılaşmada yasalara karşı işlenen suçların hoş görülmesinin kapanması...

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer,
imar affı ve yapılaşmada yasalara karşı işlenen suçların hoş görülmesinin kapanması güç yaralar açtığını söyledi. Cumhurbaşkanı Sezer, Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, şunları söyledi:
"Değerleri göz ardı eden uygulamacıların, ticari kazancı ön planda tutan, estetik, mimari, evrensel değerleri gözetmeyen yaklaşımlarının olumsuz sonuçlarını ulus olarak büyük bedellerle ödemekteyiz. Ne yazık ki, imar afları ve yapılaşmada yasalara karşı işlenen suçların hoş görülmesi, yaşam alanımızda kapanması zor, büyük yaralar açmaktadır. Sorunlara kalıcı çözümlerüretilerek yürütülecek çalışmalar desteklenmelidir. Bilinçli bireylerin yaşadıkları kente sahip çıkmaları, karşılaşılan sorunların çözümünde yol gösterici olmaları ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakma duyarlılığıyla sorumlu bir yaşam sürmeleri, kent yaşamında kalitenin artmasını sağlayacaktır."