Sezer: Zorunlu eğitim 12 yıla çıkmalı

Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) 40. kuruluş yıldönümü Conrad Oteli'nde düzenlenen bir baloyla kutlandı. Baloya eşi Semra Sezer'le birlikte katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını istedi.

İSTANBUL - Türk Eğitim Vakfı'nın (TEV) 40. kuruluş yıldönümü Conrad Oteli'nde düzenlenen bir baloyla kutlandı. Baloya eşi Semra Sezer'le birlikte katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını istedi. Sezer, şöyle konuştu: "Eğitim ve öğretimin Atatürk ilke ve devrimleriyle anayasal esaslar doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim ölçütlerini temel alan yapısı korunmalı, öğretim birliği ilkesine bağlı kalınarak, devletin denetimi altında yapılmasına önem verilmelidir. Fiziksel altyapı yeterli düzeye getirilerek, zorunlu eğitim 12 yıla çıkarılmalıdır."
TEV Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı da 150 bin gence yurtiçinde, 1250 gence de yurtdışında burs sağladıklarını anımsattı. Salondaki 750 sandalyenin her biri için bin YTL alınan geceye Vali Muammer Güler, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve eski TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı da katıldı.