Sezer'den öğretmenlere: Fedakarlık sırası devlette

Cumhurbaşkanı Sezer, öğretmenlerin bugüne kadar her türlü fedakarlığı yaptığını belirterek, "Şimdi sıra devlette" dedi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhuriyet kurulduğundan beri devletin, sürekli öğretmenlerden fedakarlık istediğini, öğretmenlerin de bu fedakarlığı sürekli yaptıklarını belirterek, "Biraz da ben diyorum ki, devletimiz öğretmenlerimiz için fedakarlıkta bulunsun, çünkü öğretmenler yeterince fedakarlıkta bulundu" dedi.
Sezer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu başkanlığındaki öğretmen heyetini kabul etti. Kabulde, Sezer'in eşi, emekli öğretmen Semra Sezer de hazır bulundu.
Cumhurbaşkanı Sezer, Bostancıoğlu'nun konuşmasında, öğretmenlerin içinde bulunduğu sıkıntıları ifade ettiğini de hatırlatarak, şöyle devam konuştu:
"Şimdi gerçekten cumhuriyet kurulduğundan beri devlet, hep öğretmenlerden fedakarlık istemiştir. Öğretmenlerimiz, o fedakarlığı hep yapmışlardır 78 senedir.
Biraz da ben diyorum ki, devletimiz, öğretmenlerimiz için fedakarlıkta bulunsun artık. Öğretmenler, yeterince fedakarlıkta bulundu, bulunmaya da devam edecekler, buna da kuşkumuz yok. Ama birazcık da devletimiz, öğretmenler yönünden fedakarlık yapsın istiyorum.
Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer heyette yer alan Cumhuriyet dönemi öğretmenlerinden Refet Angın'a özel ilgi gösterdi.