SGK Uğur Kurt'un ailesinden özür diledi

SGK Uğur Kurt'un ailesinden özür diledi
SGK Uğur Kurt'un ailesinden özür diledi
İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, dün Radikal ve Hürriyet gazetelerinde yayınlanan ve kurumun Kurt ailesinden hastane masraflarını istediğini gösteren haberin ardından bir özür açıklaması yaptı.

İSTANBUL Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, dün Radikal ve Hürriyet gazetelerinde yayınlanan "SGK'dan skandal yazı" başlıklı haberin ardından bir özür açıklaması yaptı. Kurum yaptığı yazılı açıklamada, yakınlarına hitaben yazılması gereken yazının "sehven", Okmeydanı'nda Cemevinde başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Uğur Kurt adına yazıldığı belirterek, başta Kurt'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diledi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"7 Şubat 2015 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan "SGK'dan Skandal Yazı" başlıklı habere konu müteveffa ile ilgili olarak yazılmış olan 28 Ocak 2015 tarihli yazımızda müteveffa Uğur KURT için Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesince 22 Mayıs 2014'te yapılan tedavilere ilişkin sağlık hizmet bedellerinin kurumumuza adli vaka grubunda fatura edildiğinden 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 76. Maddesi gereği meydana gelen olayda müteveffanın ölümüne ilişkin olarak kusurlu 3. Kişi bulunup bulunmadığının tespiti ve müteveffa yakınlarından olaya ilişkin bilgi ve belge temin edilmesi işlemleri için müteveffa yakınlarına hitaben yazılması gereken ilgili yazımız müteveffa kişi adına yazılmıştır.

Kurumumuzca sehven yapılmış olan bu hatadan dolayı başta müteveffa Uğur KURT'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyor kendilerine tekrar başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü"

(DHA)

Kurt ailesini polis kurşunla, SGK faturayla vurdu


  http://www.radikal.com.tr/128880712888071

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hukuksuzluğun vardığı yer. - Su Cemre Sim

  Uğur Kurt, Cem Evinin önünde, bir cenaze töreninde, hiç yoktan sehven vuruldu.Katil polis, sehven Uğur Kurt'un vurulduğu yerde keşif yapan ekibin içinde bulundu, Uğur Kurt'un vurulup öldürülmesinden sonra , hastane masrafları sehven aileden istendi, (halk sehvenin anlamını bilmiyor, hatta hukukun gerektirdiği bir durum sanıyor)zaten bilmesin diye; ''sehven'' deniyor. Şuna ''yanlışlıkla ''deseniz ne olur?Daha birkaç yıla kadar,İran mollaları, astıkları insanların idam masraflarını, idam edilenin ailelerinden isterlerdi. Ne farkımız kaldı?