SHÇEK'in yarısı taşeron çalışan çıktı

SHÇEK'in yarısı taşeron çalışan çıktı
SHÇEK'in yarısı taşeron çalışan çıktı
SHÇEK'i anlatmak için yapılan toplantıda Genel Müdür, kurum personelinin yarısının taşeron çalışanlardan oluştuğunu söyledi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nün (SHÇEK) kendini anlatmak için düzenlediği basın toplantısında SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış kurumdaki personelin yarısının taşeron çalışanlardan oluştuğunu söyledi.

SHÇEK Genel Müdürü Barış, Ankara Sevgi Evleri ve Çocuk Yuvası’nda düzenlediği basın toplantısının ardından, soruları yanıtladı. Barış, Adana Sevgi Evleri’nde bir çocuğa işkence yapılmasıyla ilgili, “Çocukların kötü muameleye tabi tutulması nefretle ve şiddetle kınanacak bir şeydir” dedi.

Barış, personellerinin ne kadarının hizmet alımı, ne kadarının kadrolu çalıştığı yönündeki soruya önce “Maksadınızın ne olduğunu anlamakta zorlanıyorum” yanıtını verdi. Türkiye ’nin de dünyanın da çocukların bakımını kadrolu elemanlarla yapabilme şansı olmadığını belirten Barış, “Yani bir sosyal çalışmacı, bir öğretmen, çocuğun altını değiştirmez. Çocuğa banyo yaptırmaz. Bu anlamda sorduğunuz zaman kurumumuzda 22 bin civarında personel çalışıyor. Yarı yarıya hizmet alımı personeli, yarı yarıya kadroludur” diye konuştu.

Barış, ‘kurumda işe alınanlara psikolojik test uygulanıp uygulanmadığı’ sorusuna ise “SHÇEK’te çalışacak olan herkes, hizmetlisinden müdürüne kadar mutlaka özel olarak seçilmelidir. Bunun için çok çalışıyoruz.

Elemanlarımız hizmete başlamadan önce mutlak suretle bir heyet tarafından görüşmeye alınıyor” yanıtını verdi.