Sibel Alaş: Şehitler ölür, biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür

Sibel Alaş: Şehitler ölür, biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür
Sibel Alaş: Şehitler ölür, biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür
Şarkıları ve şarkı sözleriyle tanınan ünlü müzisyen Sibel Alaş, son günlerde yaşanan çatışmalara ve hamasi sözlere dün akşam sosyal medya hesabından isyan etti. Hem büyük destek, hem de tepki gösterilen Alaş sözlerinin arkasında durdu.

RADİKAL – Şarkıcı ve söz yazarı Sibel Alaş, dün akşam sosyal medyadan paylaştığı mesajlarla son günlerde yaşananlara tepki gösterdi. Alaş, twitter hesabından, "Şehitler ölür, biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür…" diye yazdı.

Alaş, bunun ardından, “Evlatlarımızı feda etmeye hazırız” diyen Başbakan Davutoğlu’nun sözlerine de yanıt niteliğinde bir mesaj yazdı:

Kimin evlatlarını feda etmeye hazırsınız? Sordunuz mu evlatlara, "Feda edilmeye razı mısınız?"

Büyük yankı uyandıran bu mesajlarının ardından kendisine gelen tepkilere de isyan eden sanatçı, “Son tahlilde azizim; sen ne kadar küfretsen de, tehdit savursan da, korkutmaya çalışsan da ben ‘eyvallah’ demeyeceğim evlatların ölmesine…” diye yazdı.

Alaş’ın dün akşam yazdığı mesajlar şöyle:

Başıma bir gelmeyecekse… Ya da gelecekse gelsin… Şehitler ölür, biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür…

Nefret ediyorum ezberletilmiş avuntulardan. "Ölmez" dediğin şehidin anasına, babasına, çoluğuna çocuğuna, sevdiğine, sevdiceğine sor bir de.

Kimin evlatlarını feda etmeye hazırsınız? Sordunuz mu evlatlara, "Feda edilmeye razı mısınız?" @Ahmet_Davutoglu

Zehirli mesajlar yağmış. Yorulmayın boşuna. Ne küfrünüzün kıymeti var nazarımda ne de tehdidinizin. Demirden korkan trene binmez yahu.

Son tahlilde azizim; sen ne kadar küfretsen de, tehdit savursan da, korkutmaya çalışsan da ben "eyvallah" demeyeceğim evlatların ölmesine…

 

 


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Nefret

  ,

  Akşam

  ,

  Vatan

  ,

  ,

  sosyal

  http://www.radikal.com.tr/140751514075156

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tesekkürler Sibel Alas - user1119303

  sesi zorla kisilan milyonlarca insanin sesi olmus Sibel ALAS. Iyiki varsiniz Sibel Hanim.

  doğru söyleyeni kovma çalışmaları... - yorumcu123

  Katılıyorum kendisine. Birileri yaptıkları hatalarla ve siyasal çıkarları için gençleri harcıyor ve harcamaktan da kaçınmayacağını söylüyor. Bir de bu ülkede hâlâ devlet-ana-baba, reşit gencin sahibiymiş gibi davranıyor. Askere reşitleri alıyorsan onlara sor bakalım senin siyasi çıkarların için ölmek ve öldürmek istiyorlar mı diye? Tuzu kuru olan Davutoğlu ve arkadaşları ise sadece içi boş milliyetçi konuşmalar yapıyorlar. Yazık ülkeyi getirdikleri hale.

  HEP AYNI HİKAYE - user573832

  Bu ülkede doğruları söylemek suç. ALAŞ sonuna kadar haklı, kimin evlatlarını feda ediyorsunuz, parası olmayanları yani gariban vatan evlatlarını, ateş düşen şehit evlerine bir bakın, hiç villa tarzı ev veya 300 metrekare dairesi olan gördünüz mü? Tabi ki hayır. Gönderin bakalım para karşılığı askerlik yapmayanları, gönderin bakalım 25 yaşında gemi sahibi olan kendi evlatlarınızı. Haydi yapın bunları ondan sonra konuşun.

  bravo - kocero 21

  ben bu kiza bravo derim ciksa söyle bir kac tane aslinda cok varda ne yazikki akp den korkuyorlar dogru söylemek zordur ve acidiragzina saglik derim tehditmis brak geveleyip dursunlar isiran köpek disini göstermez

  sibel alaşı tebrik ederim ve teşekkür ederim. - hamzaakyol

  insanların ölmesine karşı sesini yükselttiği için, ülkenin bölünmesine karşı sesini yükselttiği için. herkesin, suç işleyen akplilerin, yargılanmamak için, suçlarını örtbas etmek için, mhp ile işbirliği yaparak, çıkardıkları savaşa karşı çıkması, çatışmaya karşı çıkması gerekiyor. çünkü bu çatışmalarda mhpli yöneticilerin yakınları ölmüyor, akpli yöneticilerin yakınları ölmüyor. sadece ve sadece sokak teröründe sokaktaki insanlar, çatışmalarda da, ankarada torpili olmayan, fakir ve kimsesiz insanlar ölüyor. 30 yıldır pkk ile savaşta hertür insan öldü. solcular öldü, komunistler öldü, ateistler öldü, aleviler öldü, gavur izmirliler öldü, şeriatçılar öldü, kürtler öldü (pkklı kürtlerden bahsetmiyorum, pkkya karşı savaşta ölen kürtlerden bahsediyorum), mhpliler öldü, ancak ben hiç, üst düzey mhpli yakınının öldüğünü duymadım, üst düzey bir bürokratın yakınını duymadım, milletvekili yakınını, bakan yakınını duymadım. ölenler hep fakirlerdi.

  ne demek "biraz daha sıkı çalışırsanız vatan da bölünür" demek - hamzaakyol

  Tayyip, saray avanesi, akp, mit, kontgerillanın ezelden beri en büyük destekçisi ve maşası mhp, şehitlerin ölmesi ve vatanın bölünmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmıyorlar mı? bunu mu söylemeye çalışıyor bu kadın. tayyip ve avanelerinin, akpnin, mitin ve mhpnin pkknın savaştan geçinen yöneticileri ile birliket daha çok insanın ölmesi ve vatanın bölünmesi için ellerinden geleni yaptığını nasıl göremiyor, nasıl bu konuda şüpheye düşüyor. pkklı cenazelerinin yakılması kampanyasından, pkk ile savaş için askere başvurmaya kadar pekçok kampanya düzenleniyor. herne hikmetse pkk ile çatışma dönemlerinde herkes doğuda askerlik yapmamak için dua ediyordu. ordunun kabul etmiyeceğini bilince, insanlar büyük bir cesaretle pkk için savaşmak için orduya başvuruyorlar şimdi. pkk ile çatışma dönemlerinde doğuya tayini çıkan askerler, asker oldukları bilinmesin diye saç sakal uzatırdı. sivasın doğusuna gitmek yürek isterdi. demekki o günleri özlemişler. demekki bu ülkenin bölünmesini, doğuya gitmenin yürek istemesini yine özlediler bunlar. adamlar adrenalini seviyorlar diyeceğim ama, kendileri oraya gitmiyorlar, sadece fakirleri, ankarada torpil yapacak yakını olmayanları oraya gönderiyorlar. onların adrenalini yükseliyor, savaş çıkaranların değil.