Sibirya kaplanı bakıcıyı öldürdü

Hayvanat bahçesi çalışanı Mehmet Geçibesler, Sibirya kaplanı tarafından öldürüldü. Dört yıldır Büyükşehir Belediyesi'ne ait tesiste çift tırnaklı hayvanlar bölümünde çalışan Geçibesler...
Haber: MEHMET TAŞÇIOĞLU / Arşivi
ÖKKEŞ İŞÇİ / Arşivi

GAZİANTEP - Hayvanat bahçesi çalışanı Mehmet Geçibesler, Sibirya kaplanı tarafından öldürüldü. Dört yıldır Büyükşehir Belediyesi'ne ait tesiste çift tırnaklı hayvanlar bölümünde çalışan Geçibesler, bir ay önce kaplanların bakımıyla görevlendirilmişti. 44 yaşındaki Geçibesler, evli ve iki çocuk babasıydı.
Edinilen bilgiye göre Geçibesler, dün Volkan ve Safiye adlı iki kaplanı yedekteki boş kafeslere koyduktan sonra kafes temizliğine başladı. Ancak Volkan'ın kapısını kapatmayı unuttu. Temizlik yaparken aniden kaplanla karşı karşıya kalan Geçibesler, 14 yaşındaki Volkan'ın diş darbeleri nedeniyle öldü. Olaydan sonra bir süre kafesinin önündeki alanda dolaşan Volkan, daha sonra uyuşturucu iğneyle uyutuldu. Arkadaşları, asgari ücretle çalışan Geçibesler'in, izin günü olmasına rağmen 15 milyon lira mesai ücreti için işe geldiğini söyledi. Müdür Mahmut Kozbaş ise "Ölen personelimizi kendi rızasıyla bu göreve getirdik. Hiçbir personelimizin eğitimi yok. Çok üzgünüm" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, soruşturmanın selameti açısından müdür Kozbaş'ın açığa alındığını söyledi.