Sıcaklar sürecek

Türkiye'yi bunaltan sıcaklar sürecek; Karadeniz dışında havanın serinleme ihtimali ufukta yok. Fırsatını bulanlar havuz, göl ve denize koşarak serinlemeye çalışıyor. Konyalı eskiciyse çareyi yol kenarında ağaç gölgesine uzanmakta bulmuş.

İSTANBUL/KONYA - Geçen yıl temmuz ayı ortalamalarının iki ile dört derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde de bunaltacak. Sadece yağış alması beklenen Karadeniz Bölgesi'nde sıcaklık biraz azalacak.
Devlet Meteoroloji İşlerinden alınan bilgiye göre; yurt genelinde hava sıcaklıkları birkaç derece daha artacak. İstanbul'da 30, Ankara'da 33, İzmir'de 35, Antalya'da 35, Diyarbakır'da 40 dereceye kadar ulaşacak. Karadeniz'de bugün yağış var. Yurdun güney kesimlerinde hava açık diğer yerlerde yer yer bulutlanma var. Yarın da sıcaklıklar devam ederken Karadeniz'in doğusunda yağış bekleniyor. Salı günü yağış Karadeniz Bölgesi'ni terk edince tüm yurtta güneşli bir havanın hâkim olması bekleniyor.
Sıcaklığın gölgede 42 dereceye ulaştığı Konya'da fenalaşan 24 kişi hastaneye kaldırıldı. Konya'da hava sıcaklığının aşırı derecede artması sonucu vatandaşlar havuzlara akın etti. Kent merkezindeki süs havuzları da dün çocuklarla dolup taştı. Çocuklar, bütün uyarılara rağmen süs havuzundan çıkmadı. Meteoroloji yetkilileri ise aşırı sıcakların üç gün daha süreceğini açıkladı. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7528597528590

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.