Sıcaklık 8-10 derece düşecek


Türkiye, bir süredir bahar havaları yaşıyor. Güney sahillerinde de yaz manzaraları var.
Yalancı bahar sona eriyor

Türkiye'nin batısı bugün Orta Akdeniz'le Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine giriyor. Sıcaklıklar 8-10 derece düşecek. Yağmur akşam saatlerinde Batı Marmara ve Kuzey Ege'den başlayacak.

İSTANBUL - Yurdun batı kesimleri bugün Orta Akdeniz ile Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Sıcaklıklar 8-10 derece azalacak.
Meteoroloji tahminlerine göre yağışlar bugün akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege'den başlayıp yayılacak. Yağışlar bugün Karadeniz'in iç kesimleri, ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Sıcaklık bugün kuzeybatı kesimlerde, çarşamba günü kuzey ve iç kesimlerde 8-10 derece azalacak. İstanbul'da bugün 15 derece olması beklenen en yüksek sıcaklık yarın 7, çarşamba günü 5 dereceye düşecek. Ankara'da sıcaklık değeri çarşamba günü 2 dereceye inecek. Meteoroloji ayrıca bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz için kuvvetli lodos uyarısında bulundu.