Sıcaklık artıyor, sel alarmı sürüyor

Türkiye'nin genelinde sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında artması beklenirken, yağış Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde etkili olmaya devam edecek


ANKARA - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre; yağışlar, Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu), Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu (Çankırı, Yozgat, Sivas), Doğu Anadolu’nun kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Sinop ve İnebolu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek. Yağışların Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor
Rüzgâr, Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimler ile Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.


BÖLGELERDE HAVA


Marmara: Bölgenin doğusu parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda sis görülecek.
Ege: Bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
Akdeniz: Bölgenin iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
İç Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzeyi Parçalı ve çok bulutlu geçecek.
Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, öğleden sonra Sinop, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Doğu Anadolu: Bölgenin kuzey ve batısı parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Erzincan çevreleri ile öğleden sonra bölgenin kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek. Yağışların; Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek. (anka)