Şiddete karşı 41 gün seks boykotu

Şiddete karşı 41 gün seks boykotu
Şiddete karşı 41 gün seks boykotu
Şefkat-Der, kadına karşı şiddeti protesto etmek için, kadınları 41 gün seks grevine davet etti.

Konya merkezli Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, kadın cinayetleri ve kadına karşı şiddeti protesto etmek için, kadınları 41 gün boyunca seks, ev işi ve ütü yapmama grevine davet etti.

Bulan, greve çağrı ile ilgili ilk etkinliklerini 22 Nisan Pazartesi günü İstanbul Taksim Meydanı’nda yapacaklarını söyledi.

Öte yandan dün de bir kadın sokak ortasında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Kırıkkale’de meydana gelen olayda, Birgül D. (40) kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken saldırgan ise kaçtı. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/112972111297212

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Acaba... - gorkemgercek

  Ev işi, ütü, seks yapmama grevi... Acaba kadına şiddeti önlemek için bu grevi destekleyecek kadınların profili ne kadar doğru olacak? Şiddet göre kadın yemek yapmazsa kocasından dayak yiyecek. Şiddet görmeyen kadın 41 gün neden greve gidip ilişkisini sorgulatsın? Ne bileyim karışık işler. Sanki sadece eylem toplantısı ile kalacak gibi. Ama umarım işe yarar.

  bu ne demek? - elifarzella

  nasıl bir mantık bu? seks sadece erkekler için mi? kadın erkekle birlikte olmadığı zaman ona caza mı vermiş oluyor? halen kadın dernekleri bile bu şekilde hareket ediyor. ben ne zaman istersem birlikte olurum. ne zaman canım yemek yapmak isterse o zaman yaparım. hatta istemezse hiç yapmam. sanki bunlar benim asli görevim de yapmadığım zaman grev yapmış oluyorum. ne diyorsunuz siz ya?