Şiddetli yağış ve fırtına uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın, bugün ve yarın tüm yurtta etkili olacağını bildirdi.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava, bugün ve yarın tüm yurtta etkili olacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal, düzenlendiği basın toplantısında, meteorolojik uyarıda bulundu. Ünal, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın bugün yurdun batı kesimlerinde, yarın ise tüm yurtta etkili olacağını bildirdi. Ünal, bugün yağmur ve sağanak şeklinde görülen yağışların, yurdun batı kesimlerinde hava sıcaklığındaki azalmayla birlikte kar yağışına dönüşeceğini belirtti. Ünal, "Özellikle yarın rüzgar kuvvetlenerek kuzeybatı kesimlerde poyrazdan (kuzeydoğu yönlerden), güney ve doğu bölgelerde lodostan (güneybatı yönlerden) fırtına şeklinde (saatte 90-110 kilometre hızla)esecek" dedi.
Ünal, mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının yarın Trakya'dan başlayarak zamanla tüm yurtta hissedilir derecede (8-10 derece) azalacağını kaydetti.
Ünal, Güney Ege ve Akdeniz'de görülecek etkili sağanak yağışlar ve lodos fırtınasıyla yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde (Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı) poyraz fırtınasıyla birlikte beklenen etkili kar yağışlarının oluşturacağı olumsuz hava şartlarına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmasını istedi.