Sierra cinayetinde 'görüntü' skandalı

Sierra cinayetinde 'görüntü' skandalı
Sierra cinayetinde 'görüntü' skandalı
ABD'li turist Sarai Sierra cinayeti kapsamında aranan 'Laz Ziya' lakaplı kağıt toplayıcısı diye görüntüleri yayınlanan kişinin, olayla hiçbir bağlantısı olmayan bir su satıcısı olduğu ortaya çıktı.

ABD ’li turist Sarai Sierra’nın İstanbul ’da öldürülmesine ilişkin soruşturma sürerken, polisin aradığı ‘Laz Ziya’ olduğu iddia edilen kişinin görüntüleri yayınlanmıştı. Ancak yayınlanan görüntülerin, olayla hiçbir bağlantısı olmayan bir su satıcı olduğu ortaya çıktı.  Temmuz ayında surlarda çıkan yangın sırasında çekilen görüntülere yansıyan Atilla Elifoğlu, görüntülerinin televizyonlarda yayınlanmasının ardından hayatının karardığını söyledi. Sierra’nın öldürüldüğü yere çok yakın bir yerde barakada yaşayan Elifoğlu, geçimini su satarak sağladığını söyledi.

Yayınlanan görüntülerle ilgili konuşan Elifoğlu, “Ben sahilde yüzüyordum. Yangın olduğunu arkadaşlarım söyleyince itfaiyecilere yardım için geldim. O zaman benim görüntülerimi, resimlerimi çekip beni millete 'Laz Ziya' olarak lanse ettiler. Haberi görünce şaşırdım. Ben Atilla’yım, Laz Ziya değil. Yanlış resim, yanlış isim. Haberi televizyonda gördüm. Daha sonra polis arkadaşlar geldi, emniyette ifade verdim. Cinayeti polislerden duydum. Böyle bir cinayet olduğunu söylediler. Emniyete gidip kan örneklerimi verdim. Tekrar yerimize geri geldik. Evden çıkıp hiçbir yere gidemiyorum. Bu haberlerden sonra toplum içerisine girmeye korktum. Neden aslını astarını araştırmadan, sorgulamadan beni böyle bir şeye alet ettiler? Madem öyle bende onlardan davacıyım” dedi.

Eşi öldükten sonra Atilla Elifoğlu’nun sahip çıktığı Selma Yanık ise haberin ardından gözyaşı döktü. Elifoğlu’na bir şey olması halinde yaşayamayacağını söyleyen Yanık, “Şimdiye kadar ondan bir kötülük görmedim. Ekmeğini yedim, hala da yiyorum. Başkası olsa bunu yapmaz” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/112215611221564

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Özgür Medya. - Clear

  Yürrü be! Hem de tam gaz! Kim tutar seni? Tutanın eli yanar.Dile kolay,basına çeki düzen ya da denetim kimin haddine? Sansür diye bir şey duymadınız mı siz? Sıkar! Kolay mı? Dördüncü kuvvet o,istediğini yapar.Vatandaş mı? Heh(!) hem de surlardaki bir barakada yaşayan he mi? Peh(!).

  Medya. - bipedfive

  Medya hemen bir lakap bulur ki inandırıcı olsun. Laz Ziya. Karabük'lü bir adam nasıl Laz olur. Ben zaten inanmamıştım. Medyanın uydurması olduğu belliydi.

  Kusura bakma be amcam - Gulazer

  Ne diyim be amca. Biz bu memleketin insanları, suçlular değilde suçsuzların üzerine gidiyoruz. Onların onuruna dokunup, insan içine çıkılmaz hale getiriyoruz. Bunu yaparkende 2 kere bile dusunmuyoruz. bir kişin hayatında ne onarılmaz acılara sebebp oluruz diye dusunmeyiz. Düz vites gibi düz mantıktayız.

  inandırıcılık - huseyi

  insanların kmoyu araştırmalarında basın ınandırıcılığına neden inanmadıkları böyle araştırılmadan yazılan haberlerden dolayıdır çünkü yangın söndürmeye katılan insan 40 yaşlarıda değil daha yaşlı görünüyordu