Sierra'nın cesedi dehlizde bulundu

Sierra'nın cesedi dehlizde bulundu
Sierra'nın cesedi dehlizde bulundu
Turist olarak geldiği İstanbul'da 12 gündür kayıp olan Amerikalı Sierra'nın dün cesedi bulundu. Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - İstanbul Beyoğlu’nda kaldığı evden 21 Ocak’ta çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan ABD ’li Sarai Sierra(33)’nın cesedi dün akşam saatlerinde Cankurtaran surlar mevkinde dehlizin içinde bulundu. Polisin yaptığı ilk incelemede üzerinden sürücü belgesi çıkan Sierra’nın başına vurularak öldürüldüğü ve cesedinin olay yerine bırakıldığı tespit edildi. Ayrıca cesedin yüksek bir yerden atıldığı ihtimali üzerinde durulurken, Sierra’nın karnında kesici alet yarası da olduğu belirtiliyor.
Olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.

MOBESE’den bulundu
Evli ve iki çocuk annesi Sierra için kayıp başvurusu yapılmasının ardından ABD Konsolosluğu’nun da devreye girmesiyle polis alarma geçmişti. Tüm mobesi kayıtlarını inceleyen polis, Sierra’nın en son 21 Ocak’taki görüntüsüne ulaşmıştı. Kayıp kadının fotoğrafları da polis tarafından kentin çeşitli noktalarına asılmış ve çalışmalar hızlandırılmıştı. Ancak, yürütülen tüm bu çalışmalarından ardından dün üzücü haber geldi ve kayıp kadının cesedine ulaşıldı. Polis, MOBESE ve güvenlik kameralarını inceleyerek Sierra’nın yerini tespit etti.
Cesedi taşındı mı?
Cesedin bulunduğu bölge emniyet şeridiyle çevrilirken, Olay Yeri İnceleme, Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ve Asayiş Şube Müdürlüğü amir ve görevlileri cesetle ilgili inceleme yaptı. Cesedin üzerinden Sierra’nın kendisine ait sürücü belgesi çıktı. Polis yetkilileri Sierra’nın başka bir yerde öldürülüp olay yerine taşınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Nasıl kaybolmuştu?
Ailesinin fotoğraf çekmek için Türkiye ’ye seyahat ettiğini söylediği Sierra, pasaport kayıtlarına göre 8 Ocak’ta İstanbul’a giriş yaptı. 15 Ocak’ta Amsterdam’a uçan Sierra, 16 Ocak’ta Münih geçtikten sonra 19 Ocak’ta yeniden İstanbul’a döndü. Tarlabaşı’nda kiraladığı bodrum kat bir evde kalan Sierra, eşi Stevan Sierra ile en son 21 Ocak’ta telefonda görüştü. Eşinin ertesi gün ABD’ye döneceğini söylediğini aktaran Steven, “Eve döneceği için heyecanlıydı. Ancak sonra kayboldu, bir daha kendisinden haber alamadım” demişti. ABD konsolosluğunun da devreye girmesi üzerine seferber olan İstanbul Emniyeti, kentteki tüm kamera görüntülerini incelemiş, Sierra’nın mobese kayıtlarına takılan görüntülerini tespit etmişti.
Sierra, internet üzerinden ‘Taylan’ rumuzlu T.K ile 21 Ocak’ta Galata Köprüsü’nde buluşmak üzere sözleşmiş ancak, o gün görüşemedikleri ortaya çıkmıştı. Mobese görüntülerine göre ise en son 21 Ocak’ta tek başına Galata Köprüsü’ne gelen Sierra’dan başkaca bir bilgi alınmamıştı. T.K ifadesinde, “Sierra ile Eminönü ve Sultanahmet’te fotoğraf çekecektik. Ancak, buluşma saati konusunda internette yazışırken sorun yaşandı. Sierra’nın buluşma önerisini mesajı geç gördüm” demişti.