Şifreni ver, seni dolandırayım...

Bir hastanede sağlık teknisyeni olarak görev yapan Kerim Kuru, internette tanıştığı kişiye, cep telefonuna ait internet şifrelerini verdi.

BOLU - Bir hastanede sağlık teknisyeni olarak görev yapan Kerim Kuru, internette tanıştığı kişiye, cep telefonuna ait internet şifrelerini verdi. Bu sayede 300 dolar kazanmayı bekleyen Kuru, bir ay sonunda toplam 22 milyar 500 milyon liralık telefon faturasıyla karşılaştı.
Kuru, başına gelenleri şöyle anlattı: "İnternette 'çet' yaparken tanıştığım biri ayda 20 bin dolar kazandığını söyleyerek, 'Ayda 300-400 dolar kazanmak ister misin' diye sordu. 'Evet' deyince, cep telefonuma ait internet şifrelerini istedi ve bana 'Bir ay cep telefonunu açma, ay sonunda parayı hesabına havale ederim' dedi.
22.5 milyarlık telefon borcu şoku
Bir ay sonra telefonumu açtığımda tanımadığım yüzlerce insan beni arayarak, 'Sen kimsin? Ne terbiyesiz adamsın!' diye çıkıştı. Telefon şirketinden '22 milyar 500 milyon lira borcunuz var' mesajı gelince şok yaşadım. Hemen telefon şirketini aradım. 'Cep telefonunuzdan binlerce mesaj, logo ve melodi gönderilmiş. Bu faturayı ödemek zorundasınız' dediler. Telefonumdan binlerce kadına rahatsız edici mesajlar gönderilmiş. Beni arayarak, küfreden insanların arama nedeni buymuş."
Kuru, telefon şirketine ve savcılığa müracaat edip, internetteki kişinin bilgisayar IP numarasından yakalanması için başvuruda bulunduğunu söyledi.